ALTIN 987,54-0,44%
BITCOIN 358651-0,79%
23 Kasım 2018
İstanbul
25°

HAFİF YAĞMUR

17:12

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Burçin Baykal Kimdir?

1985 yılında doğan göçmen kökenli bir ailenin çocuğu olan Burçin Baykal 2014 yılında Avcılar Belediyesi Özel Kalem müdürü olan Baykal kısa zamanda Avcılar Belediye Başkan yardımcısı görevine getirildi. Başarılı çalışmalara imza attı ve Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP Küçükçekmece Belediye Başkan Aday adayı oldu.

Yeni ve dinamik bir siyasetçi olarak görevine büyük bir istikrar ile bağlı olan Burçin Baykal Cumhuriyet Halk Partisinde yıllar boyunca farklı konumlarda yer alarak ülkesine hizmet etmektedir. Yenilikçi ve gelişime açık olan görüşü ile Türkiye Cumhuriyetinin kalkınması için büyük fikirleri ile hizmet etmektedir.

 

BURÇİN BAYKAL KÜÇÜKÇEKMECE’DE KARARLI

Aday Adaylığı çalışmalarında büyük bir disiplin ile çalışmakta olan ve 2019 yerel seçimlerinde Küçükçekmece Belediye Başkanlığına çalışmalarını sürdüren Baykal, CHP adaylığı ile katılacağı seçimlerde halk ile iç içe ve ülkemizin son zamanlarda bulunduğu zor durumları esnafların bakış açısıyla ilgilenerek hazırlanıyor. Esnaflar ve halkın sesi olarak çıktığı bu yolda Küçükçekmece Belediye Başkanı olarak seçilmeyi ön gören Burçin Baykal’ın hakkında biraz daha detaya iniyoruz.

 

ADAY ADAYI BURÇİN BAYKAL HAKKINDA

Burçin Baykal, 1985 yılında göçmen kökenli bir ailenin çocuğu olarak İstanbul’da dünyaya geldi. İlk, Orta ve Lise eğitimini İstanbul da tamamlamıştır ve İşletme Fakültesi mezunudur.

2005 yılında Hatay’da vatani görevini tamamlayan Burçin Baykal, aile mesleği olan İnşaat ve Danışmanlık sektöründe iş hayatına adım atmıştır.

 

2013 yılı Cumhuriyet Halk Partisi Avcılar ilçesi yerel seçim çalışmalarında Dr. Handan TOPRAK BENLİ’nin adaylık sürecinde Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığı yapan Baykal, stratejik çalışmalar yürüterek 2014 yerel seçimlerinin kazanılmasında önemli rol oynamıştır.

 

2014 yılında Avcılar ilçesi Belediye Başkanlığı seçimlerinin kazanılmasının ardından, Avcılar Belediyesi Özel Kalem Müdürü olarak göreve başlayan Burçin Baykal kısa sürede belediye Başkan Yardımcılığı görevine atanmış ve 4,5 yıl etkili bir yerel yönetim hizmeti sergileyerek başarılı bir çalışma dönemi geçirmiştir. Avcılar Belediyesinde ki görev süresi boyunca, amatör sporcular, amatör spor kulüpleri ve Sivil Toplum Kuruluşlarının desteklenmesine özen göstermiş, yöneticiliği ve insan ilişkileri ile de her kesime örnek olmuştur.

 

Her fırsatta ailesi ve dostlarıyla zaman geçiren, evli ve bir kız çocuk babasıdır. Motor sporlarına ve futbola olan ilgisi ile de tanınan Burçin Baykal, doğaya ve canlıların yaşantısına verilen değerin, tüm zamanı ve hayatı iyileştireceği görüşü ve pozitif enerjisiyle aranan genç bir siyasetçidir.

 

Siyasi hayatının en önemli adımı saydığı yerel yönetimde eşit, adaletli, ulaşılabilir hizmet anlayışına sahip, Küçükçekmece Belediye Başkanlığı adaylık sürecindeki çalışmalarına devam etmektedir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

error: