21 Haziran 2024
 • 3.ÇOCUK SOKAĞI AÇILDI

  Küçükçekmece Belediyesi, ilçede yalnızca çocuklara özel dizayn edilen çocuk sokaklarının sayısını artırıyor. 

 • Bu kapsamda Küçükçekmece Belediyesi Mehmet Akif Bilgi Evi önünde 3. çocuk sokağını hizmete açtı. Açılışta çocukların cıvıl cıvıl görüntülerine sahne olan sokak, hem çocuklardan hem de ebeveynlerden büyük ilgi gördü. Trafiğe kapalı, mendil kapmaca, yumurta yarışı, üç taş, dokuz taş, saklambaç, sandalye kapmaca, ip atlama gibi geleneksel oyunların oynanabileceği şekilde tasarlanan Çocuk Sokağı, güvenli olmasıyla da dikkat çekiyor.

  Çocuklarını güvenle sokağa çıkarabilmenin huzurunu yaşadığını ifade eden ebeveynler, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’e böyle bir projeyi hayata geçirdikleri için teşekkür etti.

  “ÇOCUKLARIMIZ GÜVENLE OYNAYACAK”

  İlçede çocuk sokaklarının sayısını artırmayı planladıklarını ifade eden Başkan Temel Karadeniz, “ Çocuk Sokaklarımızı trafiğe kapatıyoruz.  Biz aslında bu sokakları ebeveynlere hediye ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki anne babalar, çocuklarını sokağa saldıklarında en çok güvende olmadıkları için endişeleniyor. Hepimiz istiyoruz ki çocuklarımız çocukluklarını yaşayarak büyüsün. Bu sokakta çocuklarımız güvenle, sokağın her türlü kötü alışkanlıklarından uzak, arkadaşlarıyla keyifli vakit geçirebilecekler ”diye konuştu.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir