• 30 Bin öğrenciye çanta ve kırtasiye desteği

 • Bağcılar Belediyesi tarafından 2023-2024 eğitim-öğretim döneminde 30 bin öğrenciye çanta ile kırtasiye yardımı yapıldı. Çocukların geleceğe özgüvenle bakan adımlarını atabilmelerine katkı sunmak istediklerini söyleyen Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, “Çocukların eğitim ve öğretim hayatında yanında olmak bizim için büyük bir mutluluk” dedi.

  İlkokul, ortaokul, lise ve okul öncesi eğitimde ilk ders zili 11 Eylül 2023 Pazartesi günü çaldı. Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı ilk ve ortaöğretim kurumlarındaki yaklaşık 20 milyon öğrenci ve 1.2 milyona yakın öğretmen için 2023-2024 eğitim öğretim yılı başladı.

  Kırtasiye setinde kalem, defter, cetvel gibi malzemeler bulunuyor

  Sosyal belediyecilik kapsamında örnek projeler sunan Bağcılar Belediyesi, eğitime yönelik desteklerini bu yıl da artırarak sürdürüyor. Bu çerçevede Bağcılar Belediyesi 2023-2024 eğitim öğretim döneminde toplam 30 bin öğrenciye kırtasiye yardımı yaptı. 15 bini ilkokul birinci sınıf öğrencisi, 15 bini ise ilkokul diğer sınıflarda okuyan öğrencilere kırtasiye yardımı yapıldı. Kırtasiye setinin içinde ise kalem, defter, cetvel ve boyama seti gibi çeşitli malzemeler bulunuyor.

  Özdemir, çocuklarla tek tek ilgilendi

  Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir de bu özel günde öğrencilerin heyecanını paylaştı. Anafartalar İlkokulu’nda çocuklarla tek tek ilgilenen Özdemir, onlarla sohbet etti. Okulda bulunan 406 ilkokul öğrencisine çanta ve kırtasiye seti dağıtıldı.

  Onların yanında olmak bizim için büyük bir mutluluk

  Bağcılarda toplam 30 bin öğrenciye kırtasiye desteğinde bulunduğunu dile getiren Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, “Bağcılar belediyesi olarak birinci sınıfa başlayan bütün öğrencilerimize çanta ve kırtasiye malzemeleri hediye ettik. 15 bin öğrencimize ve geri kalan 2’nci sınıftan 12’nci sınıfa kadar olan ihtiyaç sahibi 15 bin öğrencimize kırtasiye desteği vereceğiz. Bağcılar Belediyesi olarak toplamda 30 bin öğrencimize çanta ve kırtasiye malzemesi temin etmiş oluyoruz. Onların eğitim ve öğretim hayatında yanında olmak bizim için büyük bir mutluluk. Ailelerimize de sosyal destek olarak katkıda bulunmuş oluyoruz. Sosyal desteğin dışında öğrencilerimize akademik anlamda da önemli katkılarda bulunuyoruz. Bilgi evlerimiz, gençlik merkezlerimiz, spor merkezlerimiz gibi desteklerle çocuklarımızın özgüvenli geleceğe güvenle bakan adımlarını atabilmelerine katkı sunacak her alanda çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

  Minikler, heyecanla çantalarını açtı

  Hediyelerini çok sevdiğini dile getiren öğrenciler, Özdemir’e teşekkürlerini iletti. Çantalarını açan minikler, heyecanla boya, defter, kalem, silgi ve kalemtıraştan oluştan setlerini çıkarıp masalarına koydu.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir