23 Haziran 2024
 • Başkan Çalık: Siyasi engellemelere maruz kaldık

 • Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Halk TV ekranlarında yayınlanan ve Serhan Asker’in sunduğu ‘Görkemli Hatıralar’ programına konuk oldu. Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi (BAKSM)’nde gerçekleşen yayına Başkan Çalık’ın yansıra oyuncu İlyas Salman ve Grup Çığ katıldı. Salman, sinema geçmişine dair paylaşımlarda bulunurken Grup Çığ, başarılı yorumlarıyla izleyenlere unutulmaz bir müzik şöleni yaşattı. Edebiyat, sanat, müzik ve sinemaya dair oldukça keyifli bir sohbetin gerçekleştiği programda ayrıca, Beylikdüzü Gençlik Senfoni Orkestrası’nın genç yetenekleri de sahne aldı.

  İKİ BUÇUK YILDA 65 PARK YAPILDI

  Programda Beylikdüzü Belediyesi’nin yürüttüğü çalışma ve projeleri de aktaran Başkan Çalık, “İki buçuk yılda, 65 tane park yaptık ve Beylikdüzü’ne toplamda 400 bin metrekare yeşil alan kazandırdık. Pandemide evlere kapanmadık, hep vatandaşın ihtiyaçlarını karşılamaya gayret ettik. Bu kentin toprakları bu kentin yoksullarını doyursun diyerek hayata geçirdiğimiz Yaşam Bahçesi’nde yaklaşık 120 ton sebze ve meyveyi ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Yatağa aç çocuk girmesin felsefesiyle çalışıyoruz. Dereağzı Mahallemizde hayata geçirdiğimiz Afet Anı Koordinasyon ve Lojistik Merkezi içerisinde aşevi ve mutfak kurduk. Ayrıca atanamayan öğretmenlerimize ilişkin de farkındalık oluşturmak için yapımına başladığımız bir spor tesisine atanamadığı için inşaatta çalışan ve burada hayatını kaybeden Fedai Altun öğretmenin ismini vereceğiz.” ifadelerini kullandı.

  ÖNÜMÜZDEKİ 3 AY İÇİN SEFERBERLİK İLAN ETTİK

  Türkiye’nin çok ciddi bir ekonomik krizde olduğuna da dikkat çeken Çalık, “Bir taraftan pandemi, bir taraftan da ekonomik kriz ve iklim felaketleriyle karşı karşıyayız. Her geçen gün biraz daha artan bir yoksulluk var. Biz bunu derinden yaşıyor ve görüyoruz. Dolayısıyla bizim çok öncelediğimiz bir konu var. Önümüzdeki 3 ay kara kış koşullarına ilişkin seferberlik ilan ediyoruz. Kara kış derken sadece iklimsel soğukluktan bahsetmiyoruz. Vatandaşın mutfağında yaşadığı sıkıntılardan da bahsediyoruz. Beylikdüzü Belediyesi olarak, bu zor günlerde vatandaşımızın yanında durmak için bütün yatırımlarımızı bu konuyu önceleyerek yapıyoruz. 2020 ve 2021 yılı insanların ruhunu daralttı. Umarım 2022’de sevgi, barış ve kardeşliğin hakim olduğu bir yıl geçiririz. Biz o bir çift mavi gözün ışığından ayrılmadan yolumuza devam edeceğiz.” dedi.

  SİYASİ ENGELLEMELERE MARUZ KALDIK

  Beylikdüzü’nde hizmete geçirecekleri çalışmaları geçmişte Ekrem İmamoğlu döneminde yapmak istediklerini fakat siyasi engellemelere maruz kaldıklarını da anlatan Çalık, “Buraların 3 köyü vardı. 3 köy 3 meydan projesinin sözünü vermiştik. Ama maalesef geçmişte bizi çok engellediler. Bu meydanları yapmayalım diye önümüze türlü türlü zorluklar çıkardılar. Neyse ki bunları aşmayı başardık. Bu yatırımlarımızı yapmamızın önünde çok ciddi sorunlar vardı. Bir tanesi Gürpınar Köy Meydanı idi orada bir karakol binası var. Biz şimdi orayı yeniliyoruz. Köy Meydanı’nı da yeniliyoruz. İçişleri Bakanlığı’na teslim edilmek üzere 3 bin metrekarelik emniyet merkezi yaptık. Onun açılışını Sinop Dernekler Federasyonu’nun yeni merkez binası Bağcılar’da açıldı. Açılışta konuşan Federasyon Başkanı Hasan Dalkıran, “Şu an Sinoplularının en mutlu günü. Bugün bizim bayramımız” dedi

   

   

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir