• Ahmet Özer: Esenyurt’a yapılan haksızlıkların önüne geçmek için aday oldum

 • 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde CHP Esenyurt Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Ahmet Özer, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Önemli açıklamalarda bulunan Özer, “Benim koltuk sevdam yok. Esenyurt’a yapılan haksızlıkların önüne geçmek için aday oldum” dedi.

  Yerel seçimlere sayılı günler kala adaylar sahaya indi. Esenyurt’ta aday gösterilen daha sonra adaylıktan çekilen Ali Gökmen’in ardından CHP Esenyurt Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Ahmet Özer, gündemi değerlendirdi. Ali Gökmen’le ilgili kendisi ile görüştüğünü belirten Özer, “Ali Gökmen’de bizlere destek verecek. Yanımızda olacak” dedi.

  ESENYURT’A YABANCI DEĞİLİM

  Esenyurt’ta uzun yıllardır bulunduğunu belirten Özer, “2011 yılında 3. Bölgeden Milletvekili adayı oldu. Daha sonra 2019 yılında Esenyurt Belediye Başkan Aday Adayı oldu. O zaman Ali Gökmen ilçe başkanıydı. Kaza gerçidim. Ayağım kırıldı. Sürecin dışında kaldım. Ben Esenyurt’a yabancı biri değilim. 19 belediye başkan aday adayımız vardı. Ali Gökmen arkadaşımız adaylaştı. Çeşitli nedenlerle Ali Bey çekildi. Ali Bey’in çekilmesi onun kötü, benim iyi bir adam olduğum anlamına gelmez. Beraber de yol yürüyeceğiz. Sayın İl Başkanımız Özgür Çelik’in ifadesini aktarıyorum; ‘Bir araştırma yaptık. 4 isim sunduk. Kiminle kazanabilir dedik. Sizinle kazanabileceğimizi gördük ve sizi aday yaptık.’ Bu toplantıda Ekrem İmamoğlu da vardı. Zaten benim de böyle bir niyetim vardı. O zaman Esenyurt halkına hizmet etme şerefine nail olmak için bu görevi kabul ettim” diye konuştu.

  BELEDİYECİLİĞİ BİLEN BİRİSİYİM

  Sosyoloji profesörü olduğunu dile getiren Özer, “Aynı zamanda yerel yönetimler uzmanıyım. ‘Bir akademisyen belediye başkanlığına neden soyundu’ diye merak edebilirsiniz. Yerel yönetimler konusunda çok sayıda çalışmaya imza attım. Ben tarz olarak çalışkan bir insanım. Dünyanın birçok yerinde Uluslararası toplantılara katıldım. GAP Belediyeler Birliği’nin kurucu genel sekreterliğini yürüttüm. Mersin’de belediyeye başdanışmanlık yaptım. Ben başdanışman iken ekibimde yer alan arkadaşlar şu anda ilçe belediye başkan adayları. Bunların arasında, Tunç Soyer, Muhittin Böcek, Vahap Seçer, Zeydan Karalar var. Aynı zamanda İstanbul Deprem Üst Kurul üyesiyim. Ben belediyeciliği bilen birisiyim” şeklinde konuştu.

  KENT UZLAŞISI ADAYIYIM

  Esenyurt’un Istanbul’un en sorunu ilçesi olduğunu belirten Özer, “Biz geldiğimizde ne yapabiliriz bir kere bu sorunları Büyükşehir Belediye başkanımızla birlikte masaya yatıracağız. Aynı zamanda genel idare ile parti ayrımı dinlemem ben gerekirse Cumhurbaşkanının kapısını çalarım. Gerekirse Şehircilik Bakanlığı’na giderim. Çünkü burada yaşayan insanlar onların da yurttaşları, vatandaşları onların da partisine oy veren insanlar, o insanlar da bizim insanlarımız kaldı. Ben Ak Partili’nin de, MHPli’nin de, DEMli’in de CHPli’nin de herkesin belediye başkanı olacağım ve herkesin oyunu almaya talip olacağım. Herkesin kapısına gideceğim. Ben İstanbul İttifakı ve Kent Uzlaşısı adayıyım. Burayı aynı zamanda bir Barış Adası yapabilmek için bir çabanın sahibi olacağız” ifadelerini kullandı

  ESENYURT İÇİN PROJE MASASI KURULDU

  Okul sayısının az olduğuna dikkat çeken Özer, “Bir milyonun olduğu yerede 38 orta öğretim okulu var. Okul sayımız az. Dolayısıyla bizim bunları ne yapmamız lazım? Teşvik etmemiz lazım. Altyapısı olan arsalar üretmemiz lazım. Milli Eğitim bakanlığıyla birlikte bunları çözmemiz lazım. Bizim kendimizi de yapacağı şeyler var. Örneğin biz kreş yapabiliriz. Anne işe çocuk kreşe. Buna ihtiyaç var. İstanbul’da Ekrem başkan esnaf lokantaları açtı. Biz niye halk lokantaları açmayalım? Bir kariyer koleji düşünüyorum. Bunu inşallah yapacağız. Ayrıca bir projemizde her mahalleye tespit edilecek, ihtiyaç sahibinin engelli, yaşlı vesairelere hizmet vereceğiz. Taziye evlerine istedikleri takdirde yemek hizmeti vermeyi düşünüyoruz. Kadınlarımız özellikle gençlerle ilgili, engellilerle ilgili, dezavantajlı gruplarla ilgili özel bir takım projeler geliştireceğiz. Şu anda bir proje masamız bunların üzerinde harıl harıl çalışıyor. Gençlerimiz, çocuklarımız meslek sahibi olabilmesi için kurslar açabiliriz. Dün işte ziyaret ettim, sanat evi var mesela çok küçük bir yerde. Bilgisayardır resimdir, müziktir, tiyatrodur, yazarlıktır, biçki dikiştir, meslek edinmedir, meslek edindirmedir. Onların iş güç sahibi edilmesiyle ilgilidir kursları hayata geçireceğiz” dedi.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir