• Akgün: Belediye çöp toplamıyor imajı yaratılmak isteniyor

 • Duruma tepki gösteren Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün ve Ekinoba Mahalle Muhtarı Reşide Kurt, bu kişilerin en kısa sürede tespit edilmesi için gerekli tedbirlerin alınacağını söyledi.

  Büyükçekmece ilçesinde gece saatlerinde bazı mahallelere gelen kişiler beraberlerinde getirdikleri çöp çuvallarını boş çöp konteynerleri yerine konteyner yanına bırakarak bölgeyi terk ediyor. Büyükçekmece Belediyesi ekipleri son günlerde baş gösteren bu manzara karşısında tedbirleri arttırdı.

  “Konteynırların içi bomboş, yerlere niye atıyorsun?”

  Son olarak dün gece Ekinoba Mahallesi’nde boş duran iki çöp konteyneri yerine konteynerin yayına çöp poşetlerini bırakarak kaçan çevre düşmanlarına ilk tepki Mahalle Muhtarı Reşide Kurt’tan geldi. Sosyal medya hesabından da olaya tepki gösteren muhtar Kurt şu açıklamayı yaptı: “Civan sokağımızda ve bazı sokaklarda da oluyor da sürekli gelip geçtiğim yol olduğu için bu Civan Sokak’ta konteynırlar var iki tane. Hatta yetmez diye Temizlik İşleri Müdürümüz koydu oraya ikinci kez. Dolayısıyla birkaç gündür takipteyim. Kaldırımdan bile geçemiyoruz. Konteynır boş olduğu halde çöpleri alıp yerlere atıyorlar. O sokak da bayağı aktif. Çünkü İmam Hatip’e giren çoluk çocuk var. Öğrenciler var. Bu sefer sıkıntı yaratıyor. Dolayısıyla acayip sinirleniyorum. Atılmaması gerekir. Çünkü konteynırların içi bomboş. Tutup yerlere niye atıyorsun? Covid vakası yaşadık 2,3 yıl. Şimdi önümüz yaz. Birtakım hastalıklar ortaya çıkacak. Kınıyorum böyle bir durumu.‘’ 

  “Belediye çöp toplamıyor imajı yaratılmak isteniyor”

  Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’de olayı meclis gündemine taşıdı. Büyükçekmece Belediye Meclisi Haziran ayı oturumunda konuşan Başkan Akgün şu açıklamayı yaptı: “Büyükçekmece’de yeni usul meydana geldi. Bu yeni nesil çöp konteynırı. Bunlar Ekinoba Mahallesi’nde. Bunların peşine mahalle muhtarıyla birlikte kendimiz ekip taktık ve gördük ki planlı yapılan güya Büyükçekmece Belediyesi çöp toplayamıyor, çöp alamıyor imajını yaratmak için özel çalışma başlatıldı. Hangi amaçla yaparsa yapsınlar, hangi siyasi grup yaparsa yapsın sadece toplum tarafından lanetlenir. Bu milletin parasıyla alınıp oraya yerleştirilen çöp kovaları boş dururken etrafını çöp yığını yaparak fotoğraf çekip çeşitli mecralarda Büyükçekmece Belediyesi çalışmıyor imajını yaratmaya çalışanların bu gayretleri boşa çıkacaktır. Her çöp bidonunu çok rahat görecek gece, gündüz görüşü olan kamera sistemine geçiyoruz. Biz de bunları rezil edeceğiz. Kamu düzenine karşı tertipli bu tip çalışmaları yapanların Cumhuriyet Savcılığında bir cezaları olacaktır. Bunları yapanları da yaptıranları da Büyükçekmece ailemiz adına kınıyorum ve arkadaşlarımın daha uyanık olmasını, bu takibi daha ciddi yapmalarını ancak bu tip alanları daha net görecek sistemleri yerleştirmelerini bugünden itibaren yerleştirmelerinin talimatını veriyorum.”

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir