21 Temmuz 2024
 • Akgün: STK’lar demokrasinin dilidir

 • Büyükçekmece Belediyesi’nin 2024 Yılı Mali Bütçe belirlenmesine katkı sağlayacak olan Katılımcı Bütçe Çalıştayı, siyasi parti ilçe başkanları, geçmiş dönem belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve STK’ların katılımıyla tamamlandı.

  “STK’lar demokrasinin dilidir”

  Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, sivil toplum kuruluşlarının demokrasinin dili olduğuna vurgu yaparak şunları söyledi: “STK’lar ne kadar zengin olursa demokrasiye o kadar büyük katkıları olur. Vatandaşımız bilsin ki bugün Büyükçekmece ailemiz kendi bütçesini yapmaya devam ediyor. Seçmiş olduğunuz meclis üyeleri ile meclisten önce en son toplantıyı yapacağız. Bütçemizin sağlam bir bütçe olması bakımından sizlerin fikirlerine ihtiyacımız var. Ne söylerseniz söyleyin. Söylediğiniz her şey not ediliyor. Bütçenin yapımı esnasında fikirlerine başvurduğumuz burada konuşan STK’lar, muhtarlar, eski meclis üyeleri, ev kadınları, belediye meclis üyeleri kimler varsa onların konuştuklarını özet şeklinde önünüze koyacağız. Burada konuştuğunuz burada kalmayacak. Kitaba çevrilecek. Bizler vatandaşımıza gerçekleri anlatarak, vatandaşımızı dinleyerek, vatandaşımızın talepleri doğrultusunda sıralamamızı yaparak daha başarılı belediye olmak istiyoruz. Bizim dediğimiz değil. STK’ların, muhtarların, geçmiş dönem seçilmiş meclis üyelerinin, ev kadınlarının ve gençlerimizin bize verdikleri bilgi doğrultusunda onların ışığıyla daha doğrusunu yapmak için yıllardan beri gayret sarf ediyoruz.  

  Çalıştayda, 2000 Büyükçekmeceli ile yapılan anket sonuçları ve mahallelere yönelik taleplere ilişkin bir sunum yapıldı. Sunumun ardından sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri söz alarak 2024 yılı yatırım ve hizmetlerine yönelik önerilerini dile getirdiler.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir