21 Haziran 2024
 • GÖREVLİLERE BİSİKLET EĞİTİMİ

  Beylikdüzü Belediyesi, Beylikdüzü Gençlik Eğitim Merkezi (BEYGEM) çatısı altında, apartman görevlilerine yönelik olarak düzenlediği eğitimlerini sürdürüyor.

 • Beylikdüzü Belediyesi’nin apartman görevlilerinin mesleki becerilerini arttırmak ve bina teknisyeni olmalarını sağlamak amacıyla açtığı Mesleki Gelişim ve Uzmanlık Akademisi’nde, birçok konuda eğitim alan kursiyerlere, son olarak bisiklet kullanımı eğitimi verildi.

  “Mesleki Gelişim ve Uzmanlık Akademisi” eğitim programını, hız kesmeden devam ettiren Beylikdüzü Belediyesi, eğitimlerini başarıyla tamamlayarak “apartman teknisyeni” ünvanı alan apartman görevlilerine yönelik eğitimlerine, bir yenisini daha ekledi. Apartman görevlileri son olarak teorik ve pratik bilgilerin birlikte verildiği bisiklet kullanımı eğitimine katıldı. Milli sporcu ve Beylikdüzü Kırlangıç Bisiklet Kulübü antrenörü Ufuk Benokan tarafından verilen eğitimde, apartman görevlilerine, bisiklet kullanmanın kuralları hakkında bilgiler aktarıldı.

  Amaç Emniyetli Sürüş…

  Milli sporcu ve Beylikdüzü Kırlangıç Bisiklet Kulübü antrenörü Ufuk Benokan, verilen eğitimle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Apartman görevlilerinin trafik kurallarına uyarak emniyetli bir şekilde bisiklet kullanmalarını sağlamak amacıyla düzenlediğimiz eğitimde, teorik anlatımımızı Beylikdüzü Belediyesi Erol Günaydın Sahnesi’nde düzenlediğimiz sunumla katılımcılara aktardık. Daha sonra, eğitime katılan apartman görevlilerimiz arasında, ‘bisiklet bilgisi az, orta, iyi’ şeklinde bir sınıflandırma yaptık. Apartman görevlilerimiz, salı ve perşembe günleri, sabah ve öğlen grupları olmak üzere, bisiklet sürüş eğitimi almaya devam edecekler.” ifadelerinde bulundu.

  Teorik ve Pratik Eğitim Bir Arada

  Teorik bilginin pratik yaparak desteklenmesinin önemine de dikkat çeken antrenör Ufuk Benokan, “Eğitime katılan apartman görevlilerimize, ‘neden bisiklet, şehir ulaşımında bisiklet kullanımının avantajları, yol güvenliği, bisiklete binmeden önce yapılması gerekenler’ gibi konularda bilgiler aktardık. Şimdi de iki hafta sürecek teknik eğitim çalışması ile katılımcılarımızın pratik yapmasını sağlayacağız. Parkur çalışması, bisiklete biniş ve iniş gibi çalışmalarla onlara, öğrendiklerini, uygulama fırsat vereceğiz.” şeklinde konuştu.

  Bisiklet Hediye Edilecek

  Haftada bir gün, 3 ders saati şeklinde, toplam 12 grupla yapılacak ve iki hafta sürecek pratik eğitimini başarıyla tamamlayan apartman görevlilerine katılım sertifikası verilecek ve yapılacak çekiliş ile 50 bisiklet hediye edilecek.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir