13 Temmuz 2024
 • Ardahan Kültür Evi yılsonu sergisine büyük ilgi

  İstanbul Ardahan Kültür Evi Esenyurt ‘ta kurulan sergide yerini aldı. Esenyurt Şerife Bacı Halk Eğitim Merkezi tarafından ‘’2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Mesleki ve Teknik Kursları Genel Sergisi’’  başlıklı yılsonu sergisinde, Kültür Evi kursiyerleri ve hocaları da stantlarını açtı.

 • Esenyurt Şerife Bacı Halk Eğitim Merkezi tarafından yıl boyunca eğitim alan kursiyerlerin el emekleri ile hazırladıkları ürünlerin sergilendiği yılsonu sergisi açıldı.

  BÖLGEDE TEK DERNEK İSTANBUL ARDAHAN KÜLTÜR EVİ

  Programda dikkat çeken diğer bir durum ise kamu kurumları tarafından bu eğitim kursları sürekli yapılıyorken, bölgede dernek ve sivil toplum kuruluşu olarak tek derneğin İstanbul Ardahan Kültür Evi olması gözlerden kaçmadı. İstanbul Ardahan Kültür Evi de kendi bünyesinde böyle eğitim ve kurs faaliyetlerini aralıksız sürdürmeye devam ediyor. Halk eğitim ile ortaklaşa İstanbul Ardahan Kültür Evi bünyesinde açılan eğitim programları kapsamında farklı branşlar da eğitim alan kursiyerler, hocaları eşliğinde ürünlerini sergilediler.

  Esenyurt ’ta bir alış veriş merkezinde kurulan serginin açılışına Esenyurt Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, Çatalca İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Hakkı Damat, Esenyurt Şerife Bacı Halk Eğitim Müdür V. Ziya Bayram, İstanbul Ardahan Kültür Evi Başkanı Efrail Çifçi ve yönetimi, kurs hocaları ve çok sayıda kursiyer katıldı.

  Serginin açılış kurdelesini Esenyurt Kaymakamı Fatih Çobanoğlu ve beraberindeki heyet birlikte keserek tüm stantları sırasıyla ziyaret ettiler. ​

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir