• BALIKÇI KENAN’DAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR

  İstanbul’un ünlü balıkçısı Balıkçı Kenan Balcı 10 seneden sonra bu sene balık bolluğu, palamut bolluğunun yaşandığını söyledi. Vatandaşlara ucuz olan, bol olan, akın yapan balıkları tercih etmeleri gerektiğini belirtti.

 • İstanbul’un ünlü balıkçısı Balıkçı Kenan Balcı bu sezon denizlerde balık türlerinin bol olduğunu ifade etti. Balcı, ‘Vatandaşlarımız özellikle mevsiminde olan balıkları tercih etsinler. Mevsiminde olan balıklar hem bol oluyor, hem de fiyat olarak daha uygun oluyor. Hamsi, istavrit fiyatına palamut satıyoruz. Bazı müşterilerimiz palamuttan bıktık diyor. Balıktan bıkmayalım, Palamut çocuklarımızın kemiklerini geliştiriyor. Yaşlıların kan dolaşımını hızlandırıyor, İstavrit’ten ucuz palamut devam ediyor ama bu sene her çeşit mevcut. Kılıçbalığı sarılıp yatmaklık, palamut yemelik, pahalı balıklarda seyirlik balıklar. Vatandaşlar yemeklik balıkları tercih etsinler’ şeklinde konuştu

  RECETEYE YAZILAN BALIK PALAMUT

  Özellikle hamile kadınların ve çocukların haftada en az iki kez balık tüketmesi gerektiğini belirten Balıkçı Kenan Balcı, ‘Uzman doktorlarımız özellikle her hafta en az iki kez mevsim balığı tüketmeleri konusunda hamile kadınlara, çocuklara ve yaşlılara tavsiyelerde bulunuyor. Çünkü balığın içinde herhangi katkı maddesi yok. Doğal besin kaynağı’ dedi.

  ARITMA TESİSLERİ BALIĞI BOLLAŞTIRDI

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür eden Balıkçı Kenan Balcı, ‘Devletimiz sahillerimizdeki arıtma tesislerini arttırdı. Bu sayede denizlerimizde temizlendi. Marmara ve Karadeniz’e bol bol balıklar gelmeye başladı. Bu balık bolluğunun en büyüt etkenlerinden bir tanesi de bu arıtma tesisleridir’ diye konuştu.

  3 METRELİK KILIÇBALIĞI ŞAŞIRTTI

  Önceki gece avlanmaya çıkan balıkçıların ağına ise Dev Kılıç Balığı takıldı. 3 metre boyunu aşan Kılıç Balığı görenleri şaşırttı. Beylikdüzü’nde yarım asra yakın süredir balıkçılık yapan Balıkçı Kenan Balcı tarafından dev kılıç balığı merak edilenlere sunuldu.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir