13 Temmuz 2024
 • Balıkçı Kenan: Sezon açılıyor eylül ayı palamut ayı

 • Denizlerde av yasağı kalkıyor. Dört buçuk ay sonra balıkçılar denize dönüyor. Yeni sezona büyük umutlarla giren balıkçılar ilk olarak palamut balığının çıkacağını belirtiyor.

  PALAMUT MEVSİMİ BAŞLIYOR

  15 Nisan’da başlayan ve 4 buçuk ay boyunca uygulanan av yasağının bitmesine 1 gün kalan balıkçılar hazırlıklarını tamamladı. Yeni sezondan umutlu olan balıkçılar ilk günde tezgahların balıklarla dolmasını ümit ediyor. Eylül ayında genellikle Palamut balığı bolluğu yaşandığını ifade eden ünlü balıkçı Kenan Balcı: “Bu sene denizlerimizden umutluyuz. Yasağın kalkmasıyla birlikte bol bol palamut çıkmasını bekliyoruz. Peşinden hamsi, sardalya ve son olarak da istavrit geliyor. Palamut, Sardalya ve Hamsi bekliyoruz” diye konuştu.

  BALIK FİYATLARIDA DÜŞECEK

  Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesinide değerlendiren Balcı: “Havalar sıcak gitti. Şu anda denizin üstünde oksijen yetersizliği var. Balıklar derin sularda. İnşallah havalar serinlemeye başlayınca eylül ayında balıkta bol çıkmaya başlayacak.  Bu balık fiyatlarınıda etkileyecek. Fiyatlarda düşmeye başlayacak” ifadesini kullandı.

  HERGÜN TAZE BALIK ALIN

  Vatandaşlara öneride de bulunan Balıkçı Kenan Balcı: “Halkımız, müşterilerimiz çok balık alıp dolaba saklamasın. Her gün taze taze balığını alsınlar. Balıkçılar 4 gözle 1 Eylül’ü bekliyor. Tüm gemiler hazır ağlar onarıldı. Vira Bismillah 4 gözle bekliyoruz. Balığın pahalı olması bizim işimize gelmiyor. 10 kilo satmak işimize gelmiyor. Balıkçılar ucuzu seviyor. Herkese balık öneriyorum. Balık anne sütünden sonra yıpranan dokuları onaran içinde katkı maddesi olmayan tek besin kaynağıdır. Onun için herkese balık tavsiye ediyorum. Haftada en az 2 kere balık yesinler” diye konuştu.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir