21 Temmuz 2024
 • Başakşehir Görsel Sanatlar Akademisi başladı

 • Başakşehir Belediyesi, gençlerin kişisel gelişimine destek olduğu akademilere bir yenisini daha ekledi. Eğitimlerine güzel sanatlar fakültesinde devam etmek isteyen 14 yaş ve üzeri gençler için kurulan Başakşehir Görsel Sanatlar Akademisi kapılarını açtı.

  6 farklı atölye ile akademi eğitimi

  Alanında uzman eğitmenlerin yer aldığı Görsel Sanatlar Akademisi’nde Başakşehirli gençler belli bir birikime kavuşturulacak. Kursiyerlere, yeteneklerine göre 2 yıl sürecek eğitimler verilecek. Akademi kapsamsında Cemil Meriç Bilgievi’nde 6 atölye oluşturuldu. Eğitimlerin başladığı akrilik, karikatür, sanat ve tasarım, karakalem ve eskiz, suluboya ile grafiti atölyeleri ile gençler, üniversitelerin yetenek sınavlarına hazırlanacak.

  Alanında uzman isimlerin yer aldığı akademide akrilik atölyesinde Selcan Kokoz, karikatür atölyesinde Yusuf Kot, sanat ve tasarım atölyesinde Ömer Faruk Boyacı, karakalem ve eskiz atölyesinde Murat Kösemen, suluboya atölyesinde Zafer Örs ve grafiti atölyesinde Muhammed Beheşti Soydaş ile Hasan Alveroğlu eğitim verecek. Bu yıl atölyede eğitim alan kursiyerler arasından seçilecek olanlar önümüzdeki yıl akademi eğitimi alacak.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir