22 Haziran 2024
 • Başakşehir Living Lab Türkiye sınırlarını aştı

 • İlklerin şehri Başakşehir’de, teknoloji ve inovasyon yatırımları ülke sınırlarını aşıyor. 2013 yılında hizmete açılan Başakşehir Living Lab İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’nde hayata geçirilen projeler, teknolojiye yön veriyor. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, girişimcilerin kuluçka yuvasına dönüşen merkezin faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

  “Girişimcilerimizin hayallerine inanıyoruz”

  Dünyanın en büyük projelerinin bir fikir ile ortaya çıktığını söyleyen Başkan Kartoğlu, “Başakşehir Belediyesi olarak, girişimcilerimizin hayallerine sonuna kadar inanıyoruz. 2013 yılında hizmete açtığımız Başakşehir Living Lab İnovasyon ve Teknoloji Merkezimizde girişimcilerimizin yanında yer alıyor, proje üretmeleri için tüm imkânları sunuyoruz. Merkezimizde bulunan elektronik ve mekanik laboratuvarlarda geliştirdikleri ürünleri, projeleri gerçek ortamda test etmelerine de olanak sağlıyoruz.” şeklinde konuştu.

  “Girişimcilerimizle birlikte yol yürüyoruz”

  Başakşehir Living Lab İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’nde verilen eğitimler ve düzenlenen teknoloji yarışmalarıyla geniş kitlelere ulaştıklarını vurgulayan Başkan Kartoğlu, “BASE Espor Merkezi’nde profesyonel espor sporcusu yetiştirmeye başladık. İHA Merkezi’mizde gelişmiş simülasyon eğitimi veriyoruz. Radyo ve Yeni Medya Akademi ile Dublaj, Sinema ve Gazetecilik Okullarımızda kursiyerlerimizin heyecanına ortak oluyoruz. Sekizincisini düzenlediğimiz İnovasyon Yarışması’nda girişimcilerimizin hayallerini gerçeğe dönüştürüyor,  on ikincisini düzenlediğimiz Girişimcilik Günü’yle hedeflerinize emin adımlarla gitmek isteyen teknoloji meraklılarıyla birlikte yol yürüyoruz.” ifadelerini kullandı.

  Dünyanın dört bir yanına çevrim içi eğitim

  Kovid-19 salgınıyla birlikte çevrim içi eğitimlere başladıklarını ifade eden Başkan Kartoğlu, “Eğitimlere hiç ara vermedik. Çevrim içi olarak devam ettiğimiz eğitimlerimize 81 ilimizden ve 25 ülkeden katılım oldu. Türkiye sınırlarını aştık, 70 binden fazla kişiye çevrim içi eğitim verdik” dedi.

  Başkan Kartoğlu, hayata geçirdikleri Başakşehirli uygulaması, Akıllı Yer Altı Çöp Toplama Sistemi, Atık Nakit uygulaması, dijital içerik yönetim sistemi, akıllı güvenlik sistemleri ve daha fazlasıyla Başakşehirlilerin hayatını kolaylaştırdıkları da sözlerine ekledi.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir