21 Temmuz 2024
 • Başakşehir’de yaz etkinlikleri dolu dolu geçti

 • Başakşehir Belediyesi’nin düzenlediği Yaz Etkinlikleri dolu dolu programlarla devam ediyor. Açık havada düzenlenen konser, sinema, tiyatro ve çocuk etkinlikleriyle ilçe sakinleri sıcak yaz akşamlarında keyifli vakit geçiriyor. Başakşehir Millet Bahçesi, Sular Vadisi ve Bahçeşehir Gölet’te gerçekleştirilen etkinliklerde bu hafta da ünlü sanatçılar ve sevilen isimler sahne aldı.

  Özgün Bahçeşehir Gölet’te sahne aldı

  “Sadece Arkadaşız”, “Mümkansız”, “Mahzen” gibi şarkılarıyla Türk pop müziğinin sevilen şarkıcılarından Özgün, Bahçeşehir Gölet’te sahneye çıktı. Özgün’ün konserine büyük ilgi gösteren Başakşehirliler, Memleket Akşamları etkinliğinin yanı sıra Alaturka Türk Müziği Grubu ve Aşıklar Gecesi konserlerinde keyifli anlar yaşandı.

  Tasavvuf ve Kuran-ı Kerim gecesi

  İlahileri ve sesiyle gönüllere dokunan tasavvuf müziği sanatçısı İbrahim Suat Erbay, en güzel eserlerini Sular Vadisi’nde seslendirdi. Başakşehir Millet Bahçesi’nde ise Çamlıca Cami İmam Hatibi Aykut Kuşkaya, Kuran-ı Kerim tilaveti ile kalplere dokundu.

  Sinema ve tiyatro olmazsa olmaz

  Yaz Etkinlikleri’nin olmazsa olmazı sinema ve tiyatro etkinlikleri de hafta boyunca yoğun katılımla sürdü. Başakşehirli çocuklar için de birbirinden güzel etkinlikler gerçekleştirildi. Yetişkinler açık hava sinemasında “Kapıcılar Kralı” filmiyle nostalji yaşarken, çocuklar ise Hacivat-Karagöz ve “Alis Harikalar Diyarında” tiyatro oyunları ile “Arabalar 3”, “Sagu Pagu” ve “Aslan Kral” filmleriyle gönüllerince eğlendi.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir