13 Temmuz 2024
 • Basın Platformu gazetecilerin sesi olacak

  İstanbul'da aktif gazetecilik yapan gazeteciler, gazeteci Mehmet Remzi Tanış'ın başkanlığında gerçekleşen "Basın Platformu" akşam yemeğinde buluştu. Bir çok gazetecinin katıldığı etkinlikte gazetecilerin sorunları konuşuldu

 • Basın Platformu etkinliğine başkanlık yapan Gazeteci Mehmet Remzi Tanış Türkiye ‘de gazetecilerin ciddi zorluklarla karşı karşıya olduğunu belirterek ” Gazetecinin onurunun gururunun ayaklar altına alınmadığı, hak savunuculuğunu yapmak üzere hepimizin dayanışma içinde olması gereken bir oluşumdur Basın Platformu. Kişisel menfaatlerin ön plana atılmadığı bu oluşumda, gazetecilik adına mücadeledir amacımız. Bu akşam burada başladık ve tüm Türkiye’de hep birlikte bu mücadeleyi sürdüreceğiz ” dedi.

  İLK ÇALIŞTAY MARDİN’DE

  Çok sayıda gazetecinin katılım gösterdiği “Birinci Basın Platformu” etkinliğinde, gazetecilerin sorunlarını ifade ettiği interaktif bir söyleşi gerçekleşti. Etkinlikte söz alan gazeteciler, yaşanılan sorunları masaya yatırarak, sorunların iyileştirilmesine yönelik çalışmaların neler olabileceği hususunda fikir beyan ettiler. Yapılacak çalışmalara yönelik istişarelerde bulunan gazeteciler ortak paydada buluşarak, ilk olarak Mayıs ayında Mardin’de gerçekleşecek “Gazeteciler Sorunlarını Anlatıyor Çalıştayı” düzenlenmesine karar verdiler.

  YOĞUN KATILIM

  Evrensel Hatay Sofrasında gerçekleşen, Gazeteci – Basın Platformu’nun ilk Başkanlığını yürüten Mehmet Remzi Tanış ‘ın ev sahipliğinde düzenlenen geceye Hüseyin Çetiner, Ali Tarakçı, Dilek Bozkurt, Metin Karakoç, Celal Karaali, Müge Yücetürk, Zerrin Türkoğlu, İlke Duyan, Emin Beyaz, Yılmaz Birinci, Filiz Özsoy, Barış Çelik,Tayfun Ercan,Yılmaz Birinci,Tamer Altun,Sevda Durgun,Leyla Peker, Levent Çekiç, Mehmet Erdağı, Şenay Bodur, Nurhayat Varol, Durbey Duran , Baturay Tarakçıoğlu, İrem Canyanar, Hakan Eser gibi birçok gazeteci katılım sağladı.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir