13 Temmuz 2024
 • Bayram tatili uzadı hareketlilik başladı

 • Erdoğan konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Bu sene Kurban Bayramımızı 28 Haziran ile 1 Temmuz arasında idrak edeceğiz. 26 Haziran ve 27 Haziran günlerini de idari izin kapsamına almayı kararlaştırdık. Vatandaşımız toplam 9 gün bayram tatili yapma imkanı bulacaktır.

  UZUN BİR AİLE TATİLİNE İMKAN SAĞLANDI

  9 günlük bayram tatilini değerlendiren Tügiad  Başkan Yardımcısı Sanitas SPA & Wellness kurucu ortağı ve turizm acentesi Medulux Health&Travel’ın sahibi Şebnem Akman Balta, “Kurban Bayramı öncesi 26 -27 haziran idari izin olarak ilan edildiği için bayram hafta sonu tatili ile birleşmesi sonucu 24 Haziran’da başlayıp 2 Temmuz’a kadar toplam 9 gün tatil olacak. Erken rezervasyon yapılması insanlara yüzde 25 indirim fırsatı yaratıyor. Bayram tatilinin uzaması insanların uzun bir aile tatili planlamasını sağladı” diye konuştu.

  REZERVASYONLAR YÜZDE 121 ARTTI

  Yurt dışında da okulların tatile girmesi ve ülkemizde havaların ısınması nedeniyle yabancı turistlerin rezervasyonlarını artırdığını söyleyen Şebnem Akman Balta, “Rezervasyonlar yüzde 121 artı. Ayrıca şampiyonlar ligi maçı ve Johny Deep’inülkemize gelmesi, rock konserleri ve bir çok global ekonomi üzerine oluşturulan kongreler  ve toplantılar nedeni ile İstanbul bir çekim merkezi oldu dünya için” dedi.

  KURUN ARTMASI YERLİ TURİSTİ ZORLUYOR

  Yabancı turistin Antalya’ya ilgisinin devam ettiğinin altını çizen Şebnem Akman Balta, “Antalya’da yüksek sezonun başlaması ile rezervasyon yoğunluğu var. Euro ve dolardaki yükselişte yabancı turist ve sağlık turisti  için ülkemizi cazibe merkezi yapıyor. Yerli turist açısından euro ve dolar paritesi yüksekliği rezervasyon yapmalarını olumsuz etkilemekte” ifadelerini kullandı.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir