ALTIN 791,110,20%
BITCOIN 580428-0,96%
14 Aralık 2021
İstanbul

PARÇALI AZ BULUTLU

13:18

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Benli: Sağlık çalışanlarının sesini duyun

Benli: Sağlık çalışanlarının sesini duyun

DSP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Handan Toprak Benli, Sağlık Bakanlığı'nın bütçe görüşmeleriyle ilgili değerlendirmede bulundu.

ABONE OL
14 Aralık 2021 10:34
Benli: Sağlık çalışanlarının sesini duyun
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sağlık çalışanlarının özlük haklarında eşitlik sağlanması gerektiğine değinen DSP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Handan Toprak Benli, “Bütçe görüşmelerinde sağlık çalışanlarının bir bütün olarak ele alınması gerekiyor. Sağlık personellerimizin beklentileri arasında, atamalar, ücretler, çalışma ortamlarının iyileştirilmesi, kadro ve özlük haklarının korunması en önemli başlıkları teşkil ediyor. Doktorlara yapılan iyileştirme duyurusunun aslında gerçeği yansıtmadığı, gelir  durumlarına somut bir katkı sağlamadığı gibi diğer sağlık çalışanlarına iyileştirme yapılmaması adaletsizlik algısını da beraberinde getirmiştir. Tüm sağlık çalışanlarına eşit haklar sunulmalı” dedi.

“Sağlık çalışanları zor şartlar altında görev yapıyor”

İktidarın reddetme konusunda özel çabası olduğuna vurgu yapan Dr. Handan Toprak Benli, “İktidarda sürekli bir reddetme duygusu var. Teklifler reddedip bugüne kadar somut bir adım atılmamıştır. 3600 ek gösterge konusunda da durum aynı, sağlık çalışanlarının hali ortada. Her gün şiddete uğruyorlar. Döviz artışı ayrıca Tıbbi malzemeden yoksunluğa da sebebiyet verecektir. Özellikle pandemi döneminde ve şimdilerde zor koşullar altında işlerini yapmaya çalıştıklarını  görebiliyoruz. Meclisteki görüşmelerde birçok fikir alışverişinde bulunuldu. İnşallah somut bir karar çıkar” şeklinde konuştu.

“Hekimlerimiz, sağlık çalışanlarımız yurtdışına gidiyor”

Başta Hekimlerimiz olmak üzere yetişmiş sağlık Personelimiz yurt dışına gidiyor. Beyin göçünün en çok yaşandığı kesim olduğunu görüyoruz. Sağlık çalışanlarının beklentilerinin karşılanmadığını ifade eden Dr. Handan Toprak Benli, “Sağlık çalışanlarına iyileştirme yapılacak dediler. Durumlarını ifade etmek için doktorlar greve gidiyor. Bunun hemşiresi, paramediği, sekreteri, radyolojicisi daha birçok çalışanı var. Atamaları yapılmalı, kadroları verilmeli ve gelirleri iyileştirilmelidir. Mesleki hassasiyetleri gözetilmeli ve tüm sağlık personeline aynı biçimde hakları vermeli” dedi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP
Doktorya

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.