13 Temmuz 2024
 • Beylikdüzü Kırlangıç Evler projesinde anahtar teslimleri başladı

  Beylikdüzü Belediyesi ile KİPTAŞ arasında 11 Kasım 2020 tarihinde imzalanan protokolle başlayan Gürpınar Mahallesi Siteler Bölgesi 1.Etap Kentsel Dönüşüm Projesi’nde hak sahiplerine daireleri teslim edilmeye başlandı.

 • Kentsel dönüşüm sürecinde yaşanan zorlukları hatırlatan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “İnsanlarımız işe giderken geride bıraktığı ailesini düşünmek zorunda kalıyordu çünkü bu binalar yapı ömrünü tamamlamış binalardı. Önümüzdeki deprem gerçeğini düşünürsek insanlarımızı korumak onlar için projeler üretmenin ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. İnşallah kısa sürede kentsel dönüşüm çalışmalarını tamamlarız” şeklinde konuştu.

  Beylikdüzü Belediyesi ile KİPTAŞ arasında 11 Kasım 2020 tarihinde imzalanan protokolle başlayan Gürpınar Mahallesi Siteler Bölgesi 1.Etap Kentsel Dönüşüm Projesi’nde hak sahiplerine daireleri teslim edilmeye başlandı. 25 Mart 2022 tarihinde temeli atılan ve 302 hak sahibi, 523 konut, 15 dükkan olmak üzere toplam 538 bağımsız birimden oluşan Beylikdüzü Kırlangıç Evler projesinin 1. Etabında biten daireler için anahtar teslim töreni düzenlendi. Törene İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Beylikdüzü CHP İlçe Başkanı Mülayim Demirtaş,CHP İstanbul Milletvekili ve Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı Turan Taşkın Özer, CHP Parti Meclisi Üyeleri Cem Aydın ve Berker Esen, KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, meclis üyeleri, muhtarlar, hak sahipleri ve vatandaşlar katıldı.

  “Sizi yeni yuvalarınıza güvenli yuvalarınıza kavuşturmadan bu kardeşiniz asla yorulmayacak”

  Gürpınar Siteler Bölgesi kentsel dönüşü sürecinde yaşanan engellemelere değinen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Bu kentsel dönüşüm meselesi hemşerilerimin evinde yaşarken çoluğuyla çocuğuyla güven içinde olması meselesidir. Bu şehirde yaşayan insanlarımızı güvenli yuvalarına kavuşturma konusunda bu şekilde kaliteli işler yapmaya kararlıyız, asla vazgeçmeyeceğiz. Biz bu konuda çok samimiyiz ve sizi yeni yuvalarınıza güvenli yuvalarınıza kavuşturmadan bu kardeşiniz asla yorulmayacak ve çok çalışamaya devam edecek” diye konuştu.

  “Beylikdüzü Belediye Başkanımız Mehmet Murat Çalık Başkanıma Teşekkür Ederim”

  Kentsel dönüşüm çalışmalarının artarak devam edeceğini ifade eden İmamoğlu, “Buradaki güvenli ortamın sağlanmasına emek veren hem Beylikdüzü Belediye Başkanımız Mehmet Murat Çalık başkanım hem KİPTAŞ Genel Müdürümüz Ali Kurt başkanıma çok teşekkür ederim. Çok büyük emek verdiler. İnşallah Gürpınar sitelerde bütün evleri sağlamlaştırırız. Burayı insanların huzurla yaşadığı bir yer haline getiririz. Mehmet Murat Çalık başkanım dönüşümlerin bir kısmını başlattı. Biz de İstanbul’un her noktasında mutlu insanlar var edeceğiz” diye konuştu.

  “İnsanlarımızı korumak için projeler üretmenin ne kadar önemli olduğunu görüyoruz”

  Fiziksel durumu itibariyle can ve mal güvenliği açısından ciddi riskler taşıyan binaların bulunduğu bölge için 2016 yılından bu yana büyük bir mücadele verdiklerini hatırlatan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ise “ İnsanlarımız işe giderken geride bıraktığı ailesini düşünmek zorunda kalıyordu çünkü bu binalar yapı ömrünü tamamlamış binalardı. Önümüzdeki deprem gerçeğini düşünürsek insanlarımızı korumak onlar için projeler üretmenin ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. İnşallah kısa sürede kentsel dönüşüm çalışmalarını tamamlarız” şeklinde konuştu.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir