21 Haziran 2024
 • BEYLİKDÜZÜ KIŞA HAZIR

  Beylikdüzü Belediyesi, karla mücadele çalışmalarını tamamladı.

 • Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan programa göre bu sene 8 bölgeye ayrılan Beylikdüzü’nde, toplam 723 personel ve 165 araçla göreve hazır olan ekipler, 7/24 hizmet verecek. Kışa hazırlık iş ve görev planının belediye yönetimi ve mahalle muhtarlarıyla paylaşıldığı sunuma katılan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Bu kış muhtarlarımızla da organize bir şekilde çalışacağız. Doğru ve hızlı bir iletişim akışı sağlayarak, vatandaşın çağrısına geç olmadan cevap vermeyi hedefliyoruz.” dedi.

  Beylikdüzü’nde kar yağışının sıkıntılara yol açmaması için Beylikdüzü Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü koordinesinde karla mücadele hazırlıkları tamamlandı. Tüm belediye müdürlüklerinin görev tanımlarının ortaya konduğu çalışmada, 10 mahalle muhtarının ve belediye meclis üyelerinin de her birinin sorumlu olduğu mahalleler belirlendi. Bu sene belediye, 723 personel ve 165 araçla 7/24 hizmet verecek. İhtiyaç halinde siteler ve vatandaşların talebini karşılamak için Fen İşleri Müdürlüğü stoklarında iş araçları tarafından yollara serpilmek üzere 3 bin ton tuz; site ve evlere ücretsiz dağıtılmak üzere 25’şer kiloluk paketler halinde 6 bin adet çuvallanmış tuz ve 750 kg solüsyon mevcut. Evde yatan hastalar için ayrıca elektrik kesintilerine karşı ihtiyaç duyulduğunda 3 adet elle taşınabilir jeneratör bulunuyor.  Karla mücadele hattı için 444 09 39 NO’lu Çağrı Merkezi’ne ulaşılabilir.

  Bu Kış Karla Mücadelede Muhtarlar da Aktif Olacak

  Beylikdüzü Belediyesi Fen İşleri Müdürü Süleyman Gevezoğlu’nun belediye yönetimi, meclis üyeleri ve mahalle muhtarlarına Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirdiği sunuma Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı. Başkan İmamoğlu, görevlendirme ve planlamanın önemine değinerek, “Kış koşulları ile mücadelede topyekün bir sorumluluk içinde olmalıyız. Herkes, üzerine düşen görevi yerine getirmeli, her hizmeti belediyeden beklemek yerine vatandaşlarımızın kendi kapısının önünü temizlemesi bile ilçemize önemli bir katkıdır.” dedi. İmamoğlu, bu yıl çalışma programına muhtarların da dahil olduğunu ifade etti. Kar koşullarından dolayı mahalle bazındaki ihtiyaç ve aksamaları, mahalle muhtarlarıyla anında iletişim kurarak daha hızlı çözeceklerinin altını çizen İmamoğlu, amaçlarının tam donanımlı araç ve ekipler ile mağduriyeti engellemek olduğunu vurguladı.

  Beylikdüzü 8 Bölgeye Ayrıldı

  Karla mücadele kapsamında Beylikdüzü; 1. Bölge 5 araç ve 24 personel ile Yakuplu  Mahallesi, 2. Bölge 6 araç ve 26 personel ile Marmara Mahallesi, 3. Bölge 5 araç ve 24 personel ile Kavaklı ve Sahil Mahallesi, 4. Bölge 5 araç ve 24 personel ile Barış Mahallesi, 5. Bölge 5 araç 24 personel ile Büyükşehir ve Cumhuriyet Mahallesi, 6. Bölge 5 araç ve 24 personel ile Adnan Kahveci Mahallesi, 7. Bölge 5 araç ve 24 personel ile Gürpınar Mahallesi, 8. Bölge ise 5 araç ve 20 personel ile Dereağzı Mahallesi olarak 8 ayrı bölgeye ayrıldı. Kar ile mücadelede kullanılmak üzere 2 Adet kamyon , 4 adet jcb için kar küreme aparatı alındı. 4 adet jcb ve 2 adet greydere poliüretan (kauçuk) bıçak takıldı.

  “Canla Başla Çalışmaya Devam Edeceğiz”

  Fen İşleri Müdürü Süleyman Gevezoğlu ise “Beylikdüzü’nde, coğrafi şartlar nedeniyle kış sert yaşanıyor. Bunun farkında olan müdürlüğümüz birçok önlem almış bulunmakta. Kış aylarında karla mücadele programımızı AKOM ve Devlet Meteoroloji hava tahmin raporuna göre düzenliyoruz. İlçemiz hudutları dahilinde ana arter özelliği olan yolları İ.B.B ile programlayıp değerlendiriyoruz. Bölgemizde 10 mahalle bulunuyor ve her mahallemizde karla mücadelede 1 meclis üyesi, 1 formenimiz ve muhtarımız yer alıyor. Vatandaşlarımızın her türlü talep ve şikâyetlerini kriz masasında çözüme kavuşturuyoruz ve sitelerin talepleri üzerine buzlanmaya karşı ücretsiz tuz teminini sağlıyoruz. Kışın çetin koşullarında, Beylikdüzü halkının kar yağışından mağdur olmaması için canla başla çalışıyoruz.”  şeklinde konuştu. Gevezoğlu, özellikle vatandaşların kar lastiği olmadan ve zaruret dışında trafiğe çıkmamaları gerektiğini belirtti.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir