ALTIN 1.034,720,35%
BITCOIN 419642-2,96%
6 Nisan 2022
İstanbul
32°

AZ BULUTLU

17:07

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Davutoğlu: Temiz siyaseti getireceğiz

Davutoğlu: Temiz siyaseti getireceğiz

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ile birlikte partisinin İstanbul İl Başkanlığı tarafından Zeytinburnu'ndaki 1453 Çırpıcı Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen “Büyük İstanbul İftarı” programında partililer, STK temsilcileri, iş dünyası, kanaat önderleri, yerel ve ulusal basın mensupları ile bir araya gelerek iftar yaptı.

ABONE OL
6 Nisan 2022 16:19
Davutoğlu: Temiz siyaseti getireceğiz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İlk sözü alan Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı Av. İsa Mesih Şahin: “Değerli dostlar, Gelecek Partisi’nin İstanbul’daki ilk iftar programını yapıyoruz. Pandemi şartlarında kurulan bir parti olduğumuz için bu ortamları oluşturamadık. Ama pandemi gibi zorluklara rağmen, siyasi iklimin bütün zorluğuna rağmen Gelecek Partisi, artık İstanbul’un 39 ilçesinde dinamik bir yapıya kavuşan büyük bir siyasi hareket haline dönüştü. Ben bu anlamda huzurlarınızda İstanbul’un 39 ilçesinde Gelecek Partisi’ni bu kadar kısa bir sürede, bu kadar zorluklar içerisinde bağrına basan İstanbullu dostlarımıza, sizlere yürekten teşekkür ediyorum. Sağ olun, var olun.” dedi.

Konuşmasının devamında Şahin: “Biz sizlerle birlikte Türkiye’de kardeşlik ortamlarına, birlik, beraberlik ortamlarına hasret kaldık. Ötekileştirilmeyen, ayrıştırılmayan kucaklaşan ortamlara hasret kaldık. İşte tam da bu amaçla kurulan Gelecek Partisi, toplumun bütün farklılıklarını bir araya getiren, toplumun bütün zenginliklerini bir araya getiren Gelecek Partisi; işte bu hasret kaldığımız, iste bu özlediğimiz tabloya Türkiye’yi taşımak için kurulan bir partidir.” ifadelerine yer verdi.

Temiz siyaseti getireceğiz

İl Başkanı Şahin’den sonra söz alan Genel Başkan Davutoğlu: “Bu memlekete temiz siyaseti getireceğiz” diyen Genel Başkan Davutoğlu, “Bütün vergi istisnalarının, bütün ihale yolsuzluklarının, imar rantiyelerinin ve hazineden kaynak aktararak büyük servet edinme yöntemlerinin hepsini sonlandıracak ve her bir kuruşun hesabını verecek denetlenebilir bir sistemi getireceğiz.” şeklinde konuştu.

Konuşmasının devamında Davutoğlu: “Ülkemizde ötekileştirmenin, kutuplaştırmanın ağırlıklı olduğu bir siyasi iklim içerisindeyiz. Kendisi gibi düşünmeyen herkesi dışlayan ötekileştiren siyasi bir iklimde Gelecek Partisi olarak bütün bu iklimi değiştirmek üzere diyoruz ki; ‘Gelin hep beraber bu topraklara sevgi tohumu ekelim.” diye konuştu.

Yargıda reform paketini açıklayacağız

“Bütün bunların olabilmesi için üçüncü temel ilkemiz ötekileştirmeye karşı mutlak eşitlik, geçim sıkıntısına karşı insan onuruna yarışır bir hayat standardı ve adalet. Başta gelir adaleti olmak üzere adalet kavramının, adalet ilkesinin olmadığı hiçbir toplumda barış, huzur olamaz. Biz size kimsenin hakkının hukukun göz ardı edilmediği yeni bir adalet sistemi taahhüt ediyoruz. Salı günü yargıda reform paketimizi açıklayacağız.” ifadelerine yer verdi.

Konuşmasının ardından davetlilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Genel Başkan Ahmet Davutoğlu, bol bol fotoğraf da çektirdi.

Diş teli fiyatı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

error: