• Denizlerde kofana bereketi 800 liradan 200 liraya düştü

 • 1 Eylül itibariyle denizlerde av yasağının kalkmasıyla beraber, balık tezgahlarında balık çeşitliliği arttı. Aynı zamanda fiyatların düşüşe geçmesi vatandaşın yüzünü güldürdü.

  KOFANANIN KİLOSU 800 LİRADAN 200 LİRAYA DÜŞTÜ

  Özellikle kofana balığının fiyatının yüzde 60 düştüğünü söyleyen İstanbul’un ünlü balıkçısı Kenan Balcı: “Av yasağının bitmesiyle birlikte kofana balığı 800 liraya satılıyordu. Bugün 200 liraya kadar düştü. düştü. Hamsinin fiyatı ise 50 ile 100 TL arasında değişkenlik gösteriyor. Fiyatların düşmesi bizleride, gelen müşterimizide memnun ediyor. Balık doğal ilaç. En iyi, en güzel balık bol çıkan balık. Hangi balık çok çıkıyorsa vatandaşlarımız o balığı tercih etsinler. Artık Türkiye’nin bir ucu Edirne’den, diğer ucu Kars’a kadar taze balık ulaşabiliyor” diye konuştu.

  BALIK DOĞAL İLAÇ

  Balık en zengin et ürünlerinden biri diyen usta balıkçı Kenan Balcı: “Denizden yüzlerce balık çıkıyor. Hepsinin tadı farklı. İçinde katkı maddesi yok. Doğal ürün. Sezon açıldı. Bu sene bereketli geçiyor. İnşallah halkımıza bol bol balık yedireceğiz. Balık, anne sütünden sonra yıpranan dokuları onaran tek besin kaynağı. Faydası saymakla bitmiyor. Öyle birşey ki; yaşlılara da faydası çok. Çocuklara da, gençler ede. Fiyatlarda düşmüşken haftada en az 2 kere mutlaka balık tüketelim” dedi.

  BALIKÇI KENAN’DAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ a teşekkür eden Balıkçı Kenan: “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a çok teşekkür ediyoruz. Çünkü başbakanlığı döneminde dört buçuk ay av yasağı yaptı ve yumurta döneminde balık tutulmadı. Şimdi ise çok şükür bunun faydasını görüyoruz. Sofralarımızda hiç balık eksik olmuyor. İnşallah havalar böyle devam ederse daha da bolluk olacak” ifadelerini kullandı.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir