• Depremzede çocukları Molly ile Tommy mutlu etti

 • 6 Şubat 2023’te 11 ili etkileyen deprem hadisesi bütün insanlığı derinden etkiledi. Deprem sonrası toplum olarak tarifi imkânız bir hüzün yaşarken; çocuklar, gençler, yaşlılar olmak üzere birçok vatandaşımızın yıkıntılar arasında sağ çıkmaları, bizlere mucizeler yaşatmış ve âdeta umutlarımızı yeşertmişti. Yaşanan afetin sonuçları çok ağır olsa da, insanlık adına büyük bir dayanışma ortaya koydu.

  Yapımcı Elif Gül ve Yazar Eyüp Yağlı da bu dayanışma ruhuyla depremzede çocukları mutlu etmek amacıyla kitap ve hediye dağıtma etkinliği düzenledi. Beş gün boyunca Gaziantep, Hatay, İskenderun, İslâhiye ve Nurdağı’na yapılan etkinlik oldukça dikkat çekti.

  Gidilen bölgedeki konteyner kentlerde yaşayan yüzlerce depremzede çocuklara Yakamoz Yayınlarından çıkan Molly ile Tommy / Sihirli Miras kitabını ve yanı sıra ıslak mendil ile kolonya hediye edildi. Bu bağlamda çocukların bir nebzede olsa yüzlerini güldürmeye, onları mutlu etmeye çalışıldı.

  Kitabın yazarı Eyüp Yağlı ulaşabildiği bütün çocuklarla birebir sohbet edip, onlara kitaplarını imzalayarak takdim etti. Kendi adına imzalı kitap alan her bir çocuğun gözlerine yansıyan ışıltılar görülmeye değerdi. Yazarın bu hassas davranışı çocukların ebeveynlerini de oldukça duygulandırdı.

  Molly ile Tommy / Sihirli Miras kitabının hikayesini aynı zamanda beyaz perdeye taşıyan yapımcı Elif Gül, filmin senaristliğini ve yönetmenliğini yapan Eyüp Yağlı ile birlikte yıl sonunda çocuklara farklı etkinliklerin de yapılacağı müjdesini verdi.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir