20 Temmuz 2024
 • DİDEM ENGİN’DEN 5 ARALIK MESAJI

  Didem ENGİN, "Atatürk çağın bütün kadınlarına ışık oldu" sözleri ile Mustafa Kemal ATATÜRK'ün kadın hakları için verdiği desteği hatırlattı.

 • 5 Aralık Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilmesinin yıldönümünde TBMM Genel Kurulu’nda bir konuşma yapan CHP İstanbul Milletvekili Didem ENGİN, “Atatürk çağın bütün kadınlarına ışık oldu” sözleri ile Mustafa Kemal ATATÜRK’ün kadın hakları için verdiği desteği hatırlattı.

  ATATÜRK ÇAĞIN BÜTÜN KADINLARINA IŞIK OLDU

  Bugün 5 Aralık, kadınlarımızın seçme ve seçilme hakkına sahip olmasının 83. yıldönümü” diyen Didem ENGİN, “ATATÜRK 1934’te kadınlara yalnızca seçme ve seçilme hakkını sağlamadı, eğitimde, çalışma hayatında, kültür ve sanatta, kısacası sosyal ve toplumsal her alanda erkeklerle eşit haklara sahip olarak, daha aktif rol almaları için verdiği destekle, bu haklara sahip olmayan çağın bütün kadınlarına da ışık oldu” diye konuştu.

  Didem ENGİN, “Bu nedenle, Türkiye Cumhuriyeti’nin bir kadın milletvekili olarak ATA’mıza bir kez daha şükranlarımı ve saygılarımı sunarken, çağdaş uygarlık hedefine ancak kadınlarımızla güçbirliği içinde ulaşabileceğimize olan inancımı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden tekrar ifade ediyorum” sözleri ile konuşmasını tamamladı.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir