• Ekrem İmamoğlu: Yeni dönemde İstanbul’a 1000 spor tesisi kazandıracağız

 • Şişli’deki bir otelde gerçekleştirilen programda konuşan İmamoğlu, İstanbul’un birçok doğal ve kültürel özelliğinin yanı sıra aynı zamanda bir spor kenti olduğunu söyledi.

  İstanbul’un spor kenti olma özelliğini çok önemsediğini dile getiren İmamoğlu, sporda şiddet konusuna değindi. Sporun partiler ve siyaset üstü olduğunu belirten İmamoğlu, “Kutuplaşmaya, gerilime ve şiddete asla izin vermez. Yapılan sporların tamamı bir oyundan ibarettir. Konulan kurallar zaten hiçbir olumsuzluğa izin vermez. Konu sadece kuralların doğru uygulanabilmesindedir. Özünde spor demek fair-play demek, barış ve kardeşlik demektir.” diye konuştu. Yaklaşık 5 yıldır görev yaptığı İstanbul’da spor konusunda hizmetlerini anlatan İmamoğlu, Türkiye’nin ilk Spor Master Planı’nı hazırladıklarını, 6 ilçeye spor tesisi kazandırdıklarını, Maltepe’ye atletizm pisti yaptıklarını kaydetti. İmamoğlu, Gaziosmanpaşa İBB Halit Kıvanç Şehir Stadyumu, Sultanbeyli 100. Yıl Spor Kompleksi, Arnavutköy Yaşam Merkezi, Yedikule Spor Tesisi ve Bayrampaşa Spor Kompleksinin İstanbul’a kazandırıldığını söyledi.

  Haliç’te su sporları merkezinin açıldığını ifade eden İmamoğlu, Zeytinburnu ve Kartal’da kent tarihinde bir ilk olarak engelsiz spor parkları yapıldığını dile getirdi. İmamoğlu, 39 ilçede park, bahçe, meydanlar ve Şehir Hatları seferleri de dahil olmak üzere 350’yi aşkın noktada, sabah saatlerinde eğitmenler eşliğinde açık hava egzersizleri başladığını anlattı. Bisiklet turları ile tarihi yarımadanın bisiklet severlerin kullanımına açıldığını kaydeden İmamoğlu, doğa kampları yaptıklarını aktardı.

  İmamoğlu, spor salonu olmayan toplam 36 okula spor salonu kazandırıldığını, Türkiye’de ilk e-spor okulunun açıldığını belirtti. Kentte yapacakları projeleri de anlatan İmamoğlu, Avrupa Oyunları’nı 2027 yılında İstanbul’a getirmeyi hedeflediklerini kaydetti.
  İmamoğlu, kente 12 çok amaçlı spor kompleksi, 7 semt spor merkezi, 2 atletizm pisti, 1 jimnastik salonu, 21 mini su sporları merkezi, toplam 1050 kilometre bisiklet yolu yapılacağını, her ilçeye açık ve kapalı tenis kortu, halı saha, basketbol ve voleybol sahası olmak üzere toplam 1000 tesisi kazandıracaklarını belirtti.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir