13 Temmuz 2024
 • Emektar esnafa hizmet beratı

 • Her fırsatta esnafları işyerlerinde ziyaret ederek onların talep ve önerilerini dinleyen Başkan İsmet Yıldırım, hizmette 25. yılını tamamlamış olan emektar esnafa hizmet beratı vermeye devam ediyor. Daha önce Modoko, Kadosan, DES, Fatih Sultan Mehmet Sanayi Sitesi, Çakmak Sanayi Sitesi ve İMES Sanayi Sitesi’nin esnafına verilen beratlar, bu kez de farklı iş kollarında hizmet veren esnafa verildi.

  Hizmet Beratı takdim törenine katılan Ümraniye Bakkallar Bayiler Büfeciler Esnaf Odası Başkanı Resul Taşçı, Ümraniye Marangozlar ve Sanatkarlar Odası Başkanı Suat Yazıcı, İstanbul Erkek Berberleri Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şükrü Akyüz, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcısı Salim Çetinkaya ve Ümraniye Kaymakamı Cengiz Uysal birer konuşma yaparak, emektar esnaf için böylesine anlamlı bir program düzenleyen Başkan Yıldırım’a teşekkür ederek, esnafı tebrik etti.

  Ümraniye Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen berat takdimi töreninde konuşan Başkan İsmet Yıldırım ise, “Ömrünün 25 yılını mesleğine adayarak, gençlerin yetişmesi ve gelişmesinde büyük rol oynayan tüm esnaf kardeşlerimi gönülden tebrik ediyorum. Ahilik kültürünü, nesilden nesile aktaracak olan sizler sayesinde Ümraniye, esnafıyla çok daha iyi bir ilçe konumunda. Bizlere bu ayrıcalığı yaşattığınız için çok teşekkür ederim. Emektar ustalarımızdan, hevesli çıraklarına varana kadar mesleklerinin her döneminde işine sıkı sıkı bağlanarak geleceğimize yön veren değerli esnafımıza şükranlarımı sunuyorum” diyerek konuşmasını bitirdi.

  Başkan İsmet Yıldırım’ın, emektar esnafa hizmet beratlarını takdim etmesinin ardından program son buldu.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir