• Erhan Güzel: Çatalca’yı tarımsal üretim merkezi yapacağız

  • Cumhuriyet Halk Partisi Çatalca Belediye Başkan Adayı Erhan Güzel, Nakkaş mahallesinde hemşehrilerini ziyaret etti. Çatalca’ya hizmette ayrım gözetmediklerini söyleyen Güzel, sözlerine şöyle devam etti:
“Çatalca’da üreticiler son 5 yıldır İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile çok güzel destekler aldı. Biz de ilçe belediyesi olarak göreve geldiğimizde tarımsal hizmetler müdürlüğümüzü veteriner ve ziraat mühendislerimiz ile güçlendirecek, katma değeri yüksek ürün desteği vereceğiz. İlçemizde yaşayan emekli hemşehrilerimiz için emekliler lokalini kazandıracağız. Güncelleyeceğimiz toplu ulaşım ağları ve tüm toplu taşıma araçlarının tek bir noktadan kalktığı, içinde sosyalleşebilecek mekanlar olan terminalimizle hemşehrilerimiz rahatlıkla seyahat edebilecek. Kadın kooperatiflerinin gücünü artıracak, kadınlarımızın toplumsal hayata katılımını ve ekonomik düzeylerinin gelişimini sağlayacağız. Çatalcamıza doğayla iç içe mesire alanı kazandıracağız. Nakkaş mahallemize düğün salonu, taziye evi ve aile sağlık merkezi kazandıracağız. Nakkaşspor’a modern kulüp binası yapacağız. 5 yıl önce göreve gelen Başkan Ekrem İmamoğlu ve yol arkadaşları, Çatalca’nın da içinde bulunduğu İstanbul’un üreticilerimize verdiği destekle can suyu oldu. Ekrem İmamoğlu’nun desteklerinin yanı sıra göreve geldiğimizde işinin ehli kadromuzla tarımsal hizmetler müdürlüğümüzün kapsamını büyütecek, projelerimizle Çatalcamızı, Türkiye’de önde gelen tarımsal üretim merkezi yapacağız.

    SAĞLIĞA, İMARA VE TAŞIMALI EĞİTİM SORUNUNA ÇÖZÜM

    “39 mahallemizdeki tüm imar sorunlarını çözecek, göreve gelir gelmez 18. maddeye bağlı tüm uygulamaları yürürlükten kaldıracağız. İlçemizde yıllardır artan taşımalı eğitim sorununa çözüm sağlayacak, görevli birimlerle ne yapılması gerekiyorsa yapacağız. Kırsal mahallelerimizde yaşayan hemşehrilerimizin kreş ihtiyacını, ilçemize kreşler kazandırarak ortadan kaldıracağız. Hemşehrilerimizin yıllardır yüzleştiği bir başka sorun olan, ilçemiz bünyesindeki hastanenin tüm parça ihtiyacını karşılayacak, ücretsiz gezici hizmetleri uygulayacağız. Göreve geldiğimizde İzzettin mahallemizde yer alan düğün alanının üzerini kapatıp dört mevsim kullanışlı hale getireceğiz.”

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir