• Erkan Baş belediye başkan adayı oldu

 • Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş sosyal medya hesabı X üzerinden yaptığı son dakika açıklamasına göre Kocaeli’nin Gebze ilçesinden belediye başkan adayı olduğunu duyurdu.

  Ülkemizin en büyük işçi havzasından adaylığımı ilan ediyorum!

  Erkan Baş sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında; “Sevgili dostlar, Ülkemiz yine önemli bir seçim sürecine giriyor. Öncelikle partimize güvenen, belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için partimize başvuran tüm adaylarımıza gönülden teşekkür ediyorum. Türkiye İşçi Partisi’nden aday olmak insana ne makam kazandırır ne de para pul; TİP adaylığının anlamı sorumluluk almak, elini taşın altına koymaktır.

  Adaylığı böyle değerlendirdiğimiz için ben de arkadaşlarımdan beklediğim sorumluluğu paylaşıyorum ve ülkemizin en büyük işçi havzası olan Gebze’den adaylığımı ilan ediyorum.

  Türkiye’nin işçi partisi Türkiye işçi sınıfının her zaman yanında ve hizmetinde olacak, demiştik. İşçi havzalarının sağ partilerin oy deposu olarak görülüp terk edilmesine asla razı olmayacak ve bu algıyı değiştireceğiz. Çünkü, algılarımızdan alışkanlıklarımıza kadar, tepeden tırnağa değişmek şart!

  Gebze’yi işçiler yönetecek. Türkiye’yi işçiler yönetecek.” ifadelerini kullandı.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir