21 Haziran 2024
 • ESKİ BELEDİYE BİNASI HALK AKADEMİSİ OLDU

  Mimarsinan Mahallesi’nde bulunan eski belediye binası Büyükçekmece Belediyesi Mimarsinan Halk Akademisi Sanat Eğitim ve Etüd Merkezi adıyla vatandaşlara hizmet veriyor.

 • Başkan Akgün’ün sosyal belediyecilik anlayışıyla gerçekleştirdiği önemli ve en yeni projelerden biri olan halk akademisi, alanında uzman eğitim kadrosuyla ücretsiz olarak Büyükçekmecelilerin hizmetinde. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği halk akademisinde şu an 95 yetişkin ve 155 çocuk eğitim alıyor.

  Çocuk ve yetişkinlere yönelik pek çok alanda eğitim veriliyor

  Büyükçekmece Belediyesi Mimarsinan Halk Akademisi Sanat Eğitim ve Etüd Merkezi, Fen İşleri Müdürlüğü tarafından baştan sona yenilendikten sonra geçtiğimiz Eylül ayında eğitime başlamıştı. Yetişkinler için takı tasarım, giyim, iğne oyası, örgü, tel kırma, ahşap boyama, ev tekstili, ahşap rölyef dersleri verilirken, okul öncesi ve okul çağındaki çocuklar için de çeşitli branşlarda eğitimler mevcut. Okul öncesi eğitiminin yanında, okula destek ve sınavlara hazırlık kursları kapsamında 4. 5, 6 ve 7. Sınıfa giden öğrencilere Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, İngilizce ve İnkılap dersleri alanında uzman eğitim kadrosu tarafından veriliyor.

  Halk kütüphanesiyle de hizmet veriyor

  Halk akademisinde bulunan bir başka hizmet de geniş yelpazeye sahip, haftanın beş günü açık olan halk kütüphanesi. Saat 09:00 ile 19:00 arasında hizmet veren kütüphane, modern okuma ve çalışma alanlarına sahip.

  Derneklere ev sahipliği yapıyor

  Büyükçekmece Belediyesi Mimarsinan Halk Akademisi Sanat Eğitim ve Etüd Merkezi aynı zamanda çeşitli alanlarda hizmet veren derneklere de ev sahipliği yapıyor. Derneklere Dr. Hasan Akgün tarafından tahsis edilen 8 farklı dernek bina içerisinde faaliyetlerini devam ettiriyor.

  Vezneler sayesinde vatandaşlara kolaylık sağlanıyor

  Belediyesi Mimarsinan Halk Akademisi Sanat Eğitim ve Etüd Merkezi’nde bulunan bir başka hizmet ise, vatandaşların ödemelerini kolaylıkla yapabilecekleri veznelerin bina içerisinde bulunması. Büyükçekmeceliler böylelikle işlemlerini Mimarsinan Mahallesi’nden de kolaylıkla yapabiliyor.

  Sosyal belediyeciliğin bir gereği

  Belediye başkanlığı görevi boyunca ilçede bulunan 24 mahallenin tamamında halk eğitim merkezleri kuran Başkan Akgün, “Mimarsinan Mahallesi’nde bulunan eski belediye binamızın ekiplerimizce baştan sona yenilenmesi sonrasında, vatandaşlarımız için değerli olduğuna inandığım bir halk projesini daha hayata geçirdik. Her yaştan Büyükçekmecelinin faydalanabileceği eğitim olanakları bulunan halk akademimize ilginin yoğun olması bizleri mutlu ediyor. Yeni halk eğitim merkezimizin Büyükçekmecemize hayırlı olmasını diliyorum. Her şey büyük Büyükçekmece ailemiz için” şeklinde konuştu.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir