ALTIN 776,755,70%
BITCOIN 7865495,54%
5 Ekim 2016
İstanbul

PARÇALI AZ BULUTLU

06:31

İMSAK'A KALAN SÜRE

EVLERİNE KAVUŞTULAR

EVLERİNE KAVUŞTULAR

ABONE OL
5 Ekim 2016 22:31
EVLERİNE KAVUŞTULAR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“5. Levent Projesi Kapsamındaki 400 Konutun Kura Çekim Töreni” Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla gerçekleştirildi. 4 bin konutluk projenin, 400’ünün kurasını çekildiği programda Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ile ev sahibi olacak vatandaşlar da yer aldı.

Törende konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, kentsel dönüşümün hayırlı olmasını diledi ve hak sahibi olan vatandaşların ömür boyu sağlık ve ağız tadıyla evlerinde oturmalarını diledi. “Kadir Abi ile İstanbul genelinde dönüşüm seferberliği başlattık. İnşallah insanlarımızı güvenli olmayan kötü konutlardan kurtarma şerefini Allah bize bahşedecek” diyen Mehmet Özhaseki, şöyle konuştu;

“Şehirlerin hayatı devletlerin hayatından bile eskidir. 10 bin yıllık 5 binyıllık şehirler vardır ama on bin yıllık 5 bin yıllık devletler bulamazsınız. 21 yıl Kayseri’de belediye başkanlığı yapmış biri olarak biliyorum ki; belediye başkanları şehirlerin her türlü sorununu çözmek için 24 saat acildeki doktorlar gibi çırpınırlar. Ama İstanbul bir başka, bu şehre yaptığımız hizmetleri ibadet gibi görüyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın belediye başkanlığı ile İstanbul’da başlattığı seferberlikle hizmet belediyeciliği ön plana çıktı. Şimdi İstanbul’da ayrıcalıklı olarak dönüşüm için yeni formüller ortaya konulmalı. Bundan sonra biz sağlıklı binalar yapmalıyız. Çürük binalardan kurtulmamız lazım. İnsanımızın canı mukaddestir. Bunu kötüye kullanmak isteyenler yöneticiler olarak biz mani olmalıyız. Bir taraftan da kimlikli binaların ortaya koymamız lazım. Artık kibrit gibi binalarda vazgeçmemiz, kendi kimliğimizi ortaya koyabilecek silüeti oluşturmamız lazım.”

Bakanlık olarak bir taraftan kentsel dönüşümün standardını oluşturmaya, bir taraftan da mevzuatı düzenlemeye çalıştıklarının altını çizen Özhaseki, “Deprem bir gerçeklik ve ne zaman geleceği belli değil. O zaman bir an önce sağlıklı ve sağlam binalara geçmek lazım. İdareciler olarak en büyük arzumuz iyi hizmet ederek insanlarımızın duasını almak ve yeni geleceklere makamımızı yüz akıyla devretmek” şeklinde konuştu.

TOPBAŞ: İSTANBUL’U ADIM ADIM YENİLİYORUZ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da Türkiye’nin en büyük şansının yerel yönetimden gelen bir cumhurbaşkanına sahip olması olduğunu belirterek, “Sayın Cumhurbaşkanımızın belediye başkanlığı ile birlikte başlattığı bir yerel yönetim anlayışı sadece Türkiye değil dünyada da bir model oldu. Halka dokunan halka ulaşan, sorunları yerinde inceleyen ve çözen hizmetkar olan bir yönetim anlayışı başladı. Bu zaten bizim tarihimizde, kültürümüzde, geçmişimizde var olan bir yönetim anlayışı. Bunu edindiğimiz zaman zaten mesafeler almış dünyanın en etkin devleti haline gelmişiz. Ve her yere destek olmuş yardım eli uzatmışız” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP
Doktorya

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.