22 Haziran 2024

GÜNCEL

Vektörlere geçit yok

Başakşehir Belediyesi, yaz aylarında artan sivrisinek ve vektörlere karşı ilçe genelinde aralıksız ilaçlama yapıyor. Teknolojinin şehri Başakşehir’de tüm yeni gelişmelerden de faydalanan Başakşehir Belediyesi doğaya ve canlılara zarar vermeyen ürünler kullanılıyor.

Devamını Oku »

Sıcak havalarda Kırım Kongo vakalarına dikkat!

Keneler doğada özellikle kırsal kesimde çok yaygın canlılardır ve bazı hastalıklar için risk oluşturabilmektedirler. Özellikle son yıllarda Kırım Kongo Kanamalı ateşi, Tularemi, Lyme hastalığı en sık görülen kene kaynaklı hastalıklardır. İlkbahar ve yaz aylarında kırsal kesimde insanların daha sıklıkla bulunmasından dolayı bu hastalıklar bu mevsim dönemlerinde daha sık görülmektedir.

Devamını Oku »

Esenyurt’ta kültür sanat rüzgarı esiyor

Esenyurt Belediyesinin, 21 farklı kültür merkezinde 52 dalda verdiği kurslarda eğitim gören kursiyerlerin yıl sonu kapanış programları hız kesmeden devam ediyor. Bağlama derslerinden el sanatlarına, sahne sanatlarından drama eğitimine kadar birbirinden farklı branşlarda eğitim alan kursiyerler, hünerleri Esenyurtluların beğenisine sunuyor.

Devamını Oku »

Ferit Özkan’dan güçlü bir adım daha

Başarılı müzisyen Ferit Özkan, kendine özgü tarzı ve yorumuyla müzikal yolculuğuna hız kesmeden devam ediyor. Dönem dönem birçok değerli isme vermiş olduğu hit şarkılarla da tanınan Ferit Özkan, yeni şarkısını müzikseverlerle buluşturmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyor. Ferit Özkan’ın yeni şarkısı “Sahte”nin sözü ve müziği genç sanatçının kendisine ait olurken şarkının …

Devamını Oku »

29 kursiyerin eserleri yer alıyor

Küçükçekmece Belediyesi Atakent Kültür ve Sanat Merkezi, 29 kursiyerin doğadan ve canlılardan ilham alarak hazırlamış olduğu ‘Doğadan Yansımalar’ adlı resim sergisine ev sahipliği yaptı. Farklı resim teknikleriyle oluşturulmuş 64 eserin yer aldığı sergi, 29 Haziran’a dek AKSM’de ziyarete açık kalacak.

Devamını Oku »

Çevre Şenliği renkli geçti

Beylikdüzü Belediyesi tarafından düzenlenen Çevre Şenliği ve Kahve Festivali renkli görüntülere sahne oldu. Etkinliğe katılanların çeşit çeşit kahveleri deneyimleme fırsatı bulduğu festivalde; kahvenin gelişim süreci, sağlığa ve ekonomiye olan etkilerinin de ele alındığı söyleşiler de düzenlendi.

Devamını Oku »