20 Temmuz 2024

GÜNCEL

Yağmur suyu hattı çalışmaları sürüyor

Kartal Belediyesi’nin ilçenin 20 mahallesinde yürüttüğü ‘Pırıl Pırıl Kartal’ kapsamındaki çalışmalar büyük bir hızla devam ederken, diğer yandan İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa yürüttüğü yağmur suyu hattı çalışmaları da devam ediyor.

Devamını Oku »

BAK Kadıköy tam yetki aldı

Kadıköy Belediyesi Kentsel Arama Kurtarma Takımı “BAK-Kadıköy”, “ağır seviye arama kurtarma” akreditasyonunu alarak, olası bir afete AFAD ile birlikte müdahale etme yetkisi alan ilk ve tek kamu kurumu oldu.

Devamını Oku »

Sokak hayvanları için duyarlılık çağrısı

Küçükçekmece Belediyesi, yaz günlerinde sokak hayvanlarının sıcak hava dalgalarından etkilenmemesi için tüm imkânlarını seferber ediyor. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, parklardaki ve yeşil alanlardaki su ve mama istasyonlarının düzenli aralıklarla bakım ve temizliğini gerçekleştirerek, taze su ve mama takviyesinde bulunuyor.

Devamını Oku »

LGS tercihlerinde ücretsiz destek

Beylikdüzü Belediyesi’nin 'LGS Tercih Günleri' devam ediyor. 1-17 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen tercih günlerinde alanında uzman eğitmen kadrosu öğrencilere, doğru tercihi yapmaları konusunda ücretsiz destek veriyor. 

Devamını Oku »

Günde 2 bardak kahve iyi geliyor

Uzmanlar, rutin kontrollerde, özellikle karaciğer enzim düzeylerinde ve bazı metabolik parametreleri içeren tetkiklerde sorun görülmesi durumunda ultrason ile karaciğerdeki yağlanmaya bakılmasının önemli olduğunun altını çiziyor. Liv Hospital İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Mehmet Yiğit, karaciğer yağlanmasının neden olduğunu, kimlerde görüldüğünü, belirtilerini ve tedavi sürecini anlattı.

Devamını Oku »

Kartal Belediyesi, Uluslararası Çalışma Örgütü’nün Çalıştayı’na katıldı

Kartal Belediyesi, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) tarafından düzenlenen ‘Geri Dönüşüm İşçileri İş Sağlığı Güvenliği Çalıştayı’na katıldı. Eskişehir Tepebaşı Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı çalıştayda, geri dönüşüm,  ambalaj atıklarının toplanması ve geri dönüştürülmesinde kooperatifleşmenin önemine vurgu yapıldı. Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı’nda düzenlenen çalıştayda atölye çalışmaları gerçekleştirildi.

Devamını Oku »