ALTIN 497,34-0,03%
BITCOIN 2761470,47%
13 Nisan 2021
İstanbul
26°

AÇIK

03:54

İMSAK'A KALAN SÜRE

Halis Kahriman: Türkiye son 20 yılın en kötü dönemini yaşıyor

Halis Kahriman: Türkiye son 20 yılın en kötü dönemini yaşıyor

Deva Partisi Esenyurt Kurucu İlçe Başkanı Halis Kahriman, ilçe binasında gazetecileri ağırladı. Toplantı sürecini pandemi dolayısıyla bir saatle sınırlı tuttuklarını dile getiren Kahriman, "Türkiye son yirmi yılın en kötü dönemini yaşıyor. Adalet, hukuk konusunda dipteyiz. Ekonomi çok kötü. İktidar vatandaşlarının dertleriyle değil, bir avuç mutlu azınlığın dertleriyle dertleniyor' ifadesini kullandı

ABONE OL
13 Nisan 2021 13:47
Halis Kahriman: Türkiye son 20 yılın en kötü dönemini yaşıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Deva Partisi Esenyurt Kurucu İlçe Başkanı Halis Kahriman konuşmasında: ‘Ülkenin en zengin yüzde 10’nu milli gelirin yüzde 81’ini alıyor. Yüzde 90’ını ise yüzde 19’unu. Ülkemizde gelir dağılımı farkı gittikçe açılıyor. Yoksullaşma ve yoksunluk büyüyor. Yardım almaksızın hayatını geçindiremeyen aile sayısı büyüyor. Gençlerimiz umudunu yitiriyor. İşsizlik büyüyor. Gelecekle ilgili karamsarlığımız artıyor. Bu böyle gitmez, gidemez, gitmemeli” dedi. “Ülkemizde bugün ve gelecekle ilgili karamsarlık, ümitsizlik büyürken yeni arayışlar da devam ediyor” diyen Kahriman, “Ülkemizin bu karamsar günlerinde, umutsuzluk günlerinde halkımızın yeni bir DEVA’ya ihtiyacı var. Yeni bir umuda ihtiyacı var. Bunun için yola çıktık. Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan, Türkiye’nin ve Ak Parti’nin en iyi döneminde ekonominin başındaydı. Başarı hikâyesi olan bir genel başkanımız ve kadrolarımız var. Yeniden ve yeni bir zihniyetle, yeni bir partiyle, yeni kadrolarla eskisinden daha iyi bir Türkiye’yi kurabiliriz. Bunun koşulları var. Hukuku, adaleti, demokrasiyi yeniden inşa edebilir, insanlarımızın hak ettiği bir demokratik sistemi yeniden kurabiliriz. Bunun için inancımız ve umudumuz var” ifadelerini kullandı.

BABACAN’A GÜVENMESEM SİYASETE GİRMEZDİM

Türkiye karanlık bir dönemden geçtiğini dile getiren Kahriman, “Türkiye’nin dinamiklerine, DEVA Partisi’nin Genel Başkanı Sayın Ali Babacan’a ve kadrolara güvenmesem siyasete girmezdim. Kazandıklarımla rahat bir hayat sürebilir ve hiçbir riske girmeden yoluma devam edebilirdim. Ancak Türkiye’ye karşı sorumluğum ve borcum var. Konforlu bir yaşamın içine çekilerek, sessiz kalamaz ve vicdanıma hesap veremezdim. Her Türkiye vatandaşı gibi sorumluluk almam lazımdı ve kendime en yakın gördüğüm yerde siyasete girerek, ülkeme ve yaşadığım kente karşı görevimi yerine getirmeliydim. Yeni demokratik bir Türkiye’nin ekonomik olarak sorunlarını çözmüş ve büyümüş bir Türkiye’nin, umudu büyütmüş bir Türkiye’nin kuruluşunda yüreğimi, aklımı ve emeğimi ortaya koymak için üzerime düşen sorumluluğu üstlendim” dedi.

KAPIMIZ HERKESE AÇIK

Türkiye’nin en büyük ilçesi ve Türkiye’nin fotoğrafı olan Esenyurt Kurucu İlçe Başkanlığına talip olduğunu ifade eden Halis Kahriman, “DEVA Partisi’nin en dinamik, en güçlü, en büyük, en katılımcı, en örnek ilçesini oluşturmak için yol arkadaşlarımla yola çıktım. Bugünün tüm olumsuzluklardan ve eski siyaset yaklaşımından, yapılarından rahatsız olan herkesi DEVA Partisi’nde siyaset yapmaya davet ediyorum. Partimizin her kademesinde emek katmaya hazır olan herkese kapımız açıktır” açıklamasında bulundu.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP
Doktorya

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.