ALTIN 1.220,04-0,04%
BITCOIN 545810-0,59%
11 Mayıs 2022
İstanbul
14°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Hançerli Çinli yatırımcıları Avcılar’a davet etti

Hançerli Çinli yatırımcıları Avcılar’a davet etti

Türk Çin Kültür Derneği bünyesinde, Kerem Köfteoğlu’nun hazırlayıp sunduğu “Çin İş Kulübü’ne konuk olan Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli, Avcılar’ın Kuşak-Yol projesinde önemli bir yerde olduğunu hatırlatarak “Çinli yatırımcıları ulaşımın kesişme noktasına bekliyoruz” dedi.

ABONE OL
11 Mayıs 2022 13:27
Hançerli Çinli yatırımcıları Avcılar’a davet etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kerem Köfteoğlu’nun Youtube ve Yön Radyo’da hazırlayıp sunduğu Çin İş Kulübü’ne konuk olan Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli, “Burası bir ulaşım hub’ı. Asya’yı Avrupa’ya bağlayan üç karayolunun geçiş noktasıyız. Türkiye’nin ikinci büyük limanı olan Ambarlı Limanı’na sahibiz. Ayrıca İstanbul Havalimanı’na da 25 dakikalık bir mesafede bulunuyoruz. Çinli yatırımcılara önemli bir ulaşım noktası olan Avcılar’ı anlatıyoruz. Devam eden görüşmelerimiz var. Xiaomi’den sonra yakında diğer Çinli firmaların da bölgemizde yatırım yapacağına inanıyoruz” dedi.

Yatırım konusunda merkezi hükümetin kararlarının önemli olduğuna vurgu yapan Başkan Hançerli konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bakanlık ve meclisin alacağı önemli kararların yanı sıra, yerel yönetim olarak biz de sıcak karşılama, yatırım sürecinde işlerin hızlı, şeffaf ve etkin bir şekilde yürümesinde destek oluyoruz. Burada bir inovasyonun ve girişimcilik merkezi açtık. Günümüzde Avcılar artık bir yatırım ajansı niteliğinde yapıya kavuştu. Farklı kültürlerin bir arada yaşaması, eğitim seviyesinin yüksek oluşu ve 100 bin üniversite öğrencisinin bulunması yabancı yatırımcılara olumlu avantajlar sunuyor. Başka Çinli yatırımcıları da bölgeye çekmek için görüşmeler yapıyoruz. Her yatırım bölge insanın refah ve istihdamına olumlu katkılar yaptığından, bu konuyu yakından takip ediyoruz.”

Çinlilerle bağları kuvvetlendirmek istediklerini belirten Başkan Hançerli bu konuda bu bilgiyi verdi: “Belediyemizde Çince bilen arkadaşlarımız var. Türk Çin Kültür Derneği ile temas halindeyiz. Avcılar’da ‘gerçek sorunlara gerçek çözüm üretme’ iddia ve mottosuyla çalışıyoruz. Bu yüzden Çince dil eğitimi konusunda bir ihtiyaç olması halinde, söz konusu dernekle iş birliği yapabiliriz. Avcılar’da teknoloji var, barış var. İlçemiz konumu itibariyle de tüm ulaşım noktalarının en önemli kesişme noktası. Bu yüzden ayrıntılı bakıldığında; Avcılar, Çin’in ‘yüzyılın projesi’ olarak ifade edilen Kuşak ve Yol projesinin içerisinde olmadan bu projenin eksik kalacağını belirtmek isterim.”

Önümüzdeki dönemde Avcılar’da bir Gençlik Festivali düzenlemeli planladıklarını belirten Başkan Hançerli sözlerini şöyle noktaladı: “Türk Çin Kültür Derneği ile birçok vesileyle yan yana geldik. Gençlik Festivali konusunda da daha somut projeler üstünde birlikte çalışabiliriz. Birlikte her iki toplumu daha da yakınlaştıracak etkinliklerde omuz omuza çalışmayı büyük bir heyecan ve mutlulukla arzu ederiz. Arkadaşlarımız bu konuda çalışıyorlar. Biz buradan da Çinli dostlarımıza hem, sanayi-ticaret bakımından hem de kültür alışverişine vesile olacak festivallere katılım konusunda iş birliği davetimizi yineliyoruz. Türkiye’ye gelip, İstanbul’u ve İstanbul’un güçlü potansiyele sahip Avcılar ilçesini yakından tanımalarını bekliyoruz. Çünkü Avcılar’da gelecek var. Gelecekte mutluluğun, huzurun, barışın egemen olmasını diliyoruz. Bunlar da iletişim, karşılıklı ilişki ve kaynaşmayla mümkün olduğuna inanıyoruz. Sesimizin gittiği her yere dostluk, kardeşlik ve barış mesajımızı iletmek istiyoruz.”

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

error: