20 Temmuz 2024
 • HAYALLER GERÇEĞE DÖNÜŞTÜ

  Başakşehir Belediyesi Enez Gençlik Kampı’na katılarak hayallerini yazan 2.400 öğrenci arasından seçilen öğrencilerin hayalleri ‘Bir Hayalim Var’ projesi kapsamında gerçeğe dönüştürdü.

 • Başakşehir Belediyesi’nin ‘Bir Hayalim Var’ projesi kapsamında hayallerini  yazan gençler arasından seçilen 3 gencin hayali gerçeğe dönüştü. Yükseklik korkusunu yenmek için helikoptere binmek isteyen Muhammed Soytürk, helikoptere bindirilerek İstanbul turu attı.

  Enez Gençlik Kampı’na katılarak hayallerini anlatan öğrencilerden Eşref Özdemir, polis olma hayaline Özal Harekat Polisleri ile bir gün geçirerek kavuştu. Yükseklik korkusunu yenmek isteyen Semih Turhan ise helikoptere bindirilerek korkusunu yendi. Spor antrenörü olmak isteyen Muhammed Soytürk ise Spor Parkları’nda bir gün eğitmenlik yaparak hayallini gerçeğe dönüştürdü.

  Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa Başkan Kartoğlu’nun yanı sıra Başkan Yardımcıları; Sebahattin Kayas, Başakşehir Belediyesi Muammer Çınar, Gençlik ve Spor İşleri Müdürü Selim Çelebi ve Enez Gençlik Kampı’na katılan öğrenciler ve velileri katıldı.

  “BİZİM EN BÜYÜK ZENGİNLİĞİMİZ GENÇLERDİR”

  Başkan Kartoğlu, gençlere yapılan yatırımın milletin geleceğine yapılan yatırım olduğunu ifade ederek, “Gençlere yönelik yaptığımız projelerimizin amacı gençlerimizi kötü alışkanlıklardan ve sokaklardaki tehlikelerden korumaktır. Bizim en büyük zenginliğimiz gençlerdir. Çanakkale’de dedelerimiz düşmanlarımızla mücadele etti. 15 Temmuz’da da gençlerimizle hainlere galip geldik. Bu ruhu her zaman diri tutmalıyız. Enez Kampı’nda sadece denize girmedik, değerler eğitimi de ahlak eğitimi de aldık. Saygılı bir gençlik oluşturamazsak istediğimiz hedeflere ulaşamayız” şeklinde konuştu.

  Kartoğlu, 400 bin nüfuslu Başakşehir’in yaklaşık 100 bin genç nüfusu olduğuna dikkat çekerek, “Genç nüfusumuzu fırsata geçirmemiz gerekiyor. Gençlerimizi doğru yönlendirerek, iyi bir eğitim vererek geleceğimizi doğru şekillendirmek istiyoruz. Belediye olarak gençlerimize yönelik Enez Kampımız yanında izcilik kampımız, spor parklarımız ve bilgievlerimiz var” dedi.

  Programda Enez Kampı 2017 dönemine katılan öğreniciler arasından seçilen Enez Gençlik Kampı’nın enlerine ve projede dereceye giren öğrenicilere ödülleri ve plaketleri takdim edildi. Program toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir