• İBB, ‘Engelli Haritası’ projesini Avcılar’da tanıtacak

 • İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), ‘Dünya Engelliler Günü’nün farkındalığını geliştirmek için özel organizasyonlar düzenleyecek. İBB Fatih Spor Kompleksi’nde 2 Aralık 2021 Perşembe günü Türk sporunun üç köklü kulübünün sporcuları sahaya çıkacak. Avcılar’da engelli birey ve ailelerinin buluşacağı organizasyonda, İBB’nin ‘Engelli Haritası’ projesini tanıtılacak. İBB’ye bağlı kültür merkezlerinde de ücretsiz etkinlikler düzenlenecek.

  İBB’DEN ENGELLİ HARİTASI

  İBB, Avcılar Belediyesi ile birlikte önemli bir etkinliğe de ev sahipliği yapacak. Engelli birey ve aileleri ile bir araya gelinecek organizasyonda, İBB’nin Engelli Haritası’ projesi tanıtılacak. Engelli bireylerin hayatını kolaylaştıracak proje sayesinde, vatandaşların ihtiyaç analizleri sağlıklı şekilde yapılabilecek. Diğer yandan olası afet durumlarında, kişilere daha hızlı ulaşabilmesi mümkün olacak.

  Sivil toplum kuruluşlarının da katılacağı organizasyonda, İBB Engelliler Müdürlüğü’nün İSEMX müzik grubu sahne alacak. Engelli ressamların eserlerinin de sergileneceği etkinlik, Avcılar Deniz Köşkler Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşecek.

  DOSTLUK KUPASI

  İstanbul’un üç büyük takımı Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray İBB Fatih Spor Kompleksi’nde bir araya gelecek. Üç kulübün tekerlekli sandalye basketbol takımları saat 13.00’te birbirlerine karşı mücadele edecek. Skor tabelasının aktif edilmeyeceği karşılaşmalarda kazanan dostluk olacak. Etkinliğin sonunda katılımcı kulüplerin yöneticilerine, takım kaptanlarına ve sporcularına; kupa, madalya ve plaket verilecek.

  ÜCRETSİZ KONSERLER

  İBB, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü için konserler, atölyeler ve tiyatro oyunlarıyla İstanbulluları ağırlayacak. İBB’ye bağlı kültür merkezlerinde gerçekleşecek etkinlikler ücretsiz olarak izlenebilecek.

  ZABITADAN ‘HİPOTERAPİ’ ETKİNLİĞİ

  İBB, 3 Aralık’ta Kemerburgaz Kent Ormanı’nda engelli çocuklara yönelik hipoterapi (atla tedavi) etkinliği düzenleyecek. İBB’nin Atlı Zabıta Ekipleri ile uzman eğitmenler gözetiminde gerçekleşecek etkinlikte, engelli çocuklar ata bindirilerek gezdirilecek. Farkındalık oluşturması amaçlanan etkinlik saat 11.00’de başlayacak.

  İBB Kültür Merkezi Etkinlikleri

  PROGRAM ADI TARZI / KONU / TÜRÜ TÜRÜ KÜLTÜR MERKEZİ İLÇE TARİH GÜN SAAT
  Murat Balkan Rumeli-Balkan Müziği Konser Prof. Dr. Adem Baştürk Kültür Merkezi Esenler 2 Aralık 21 Perşembe 20.00
  Ali Sezer Halk Müziği Konser Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk Kültür Merkezi Ümraniye 2 Aralık 21 Perşembe 20.00
  Engelli Bireyler İçin El İşi Atölyesi Takı Tasarım Atölye Ümraniye Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk Ümraniye 2 Aralık 21 Perşembe 13.00
  Fark Band Rock Müzik Konser Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi Fatih 3 Aralık 21 Cuma 20.00
  Sp Hastası Çocukların Anneleri İçin İyi Hissetme Önerileri   Atölye Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi Fatih 3.12.2021 Cuma 13.00
  İsemx Alternatif Müzik Konser Prof. Dr. Adem Baştürk Kültür Merkezi Esenler 4 Aralık 21 Cumartesi 20.00
  Her Çocuk Özeldir   Çocuk Tiyatrosu Bülent Ecevit Kültür Merkezi Kartal 4 Aralık 21 Cumartesi 12.00
  Engelli Bireyler İçin El İşi Atölyesi Takı Tasarım Atölye Şile Kültür Merkezi Güngören 4 Aralık 21 Cumartesi 13.00
  Sp Hastası Çocukların Anneleri İçin İyi Hissetme Önerileri   Atölye Bülent Ecevit Kültür Merkezi Kartal 5 Aralık 2021 Pazar 13.00

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir