22 Haziran 2024
 • İBB’de teftiş başladı

 • İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ‘İBB’de terörle bağlantılı 557 kişi var’ iddiası ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın benzer ifadeleri sonrası İçişleri, Twitter’dan özel teftiş başlatıldığını duyurdu. Bugün ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) sözcüsü Murat Ongun, KRT TV canlı yayınında bugün sabah saatlerinde dört müfettişin teftişe başladığını aktardı.

  İktidar bir süredir CHP’li İBB kadrosunda ‘terörle ilişkili’ kişilerin bulunduğunu öne sürüyor. Son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da bu iddiayı dile getirmesinin ardından, İçişleri Bakanlığı tarafından İBB’de teftiş başladı.

  Murat Ongun, KRT TV’de ‘Seçil Özer ile Gündem Özel’ yayınına telefonla katıldı. İçişleri Bakanlığı’nın İBB’de başlatıldığını açıkladığı, ‘özel teftiş’ hakkında bilgi verdi.

  ‘Bugün itibarıyla bize İçişleri Bakanlığı’nın cevabı posta yoluyla ulaştı’ açıklaması yapan Ongun, şu sözleri kaydetti:

  ”Yanıttaki imza İller İdaresi Genel Müdürlüğü, ‘Ey İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı sen İçişleri Bakanı’na soru soramazsın, onun muhatabı sen değilsin. Eğer merak ettiğin bir şey varsa işe giren insanların dosyasını valiliğe gönder, valilik inceler sana da yanıtını verir.’ Şimdi biz bu 37 kişiye baktık, kimdir bunlar diye. Bunların 8 tanesinin İBB ile ilgisi yok. 29 tanesi İBB’nin çeşitli iştirak şirketlerinde çalışıyor. Bu arkadaşları çağırdık, dedik ki; sen bu musun? Senle ilgili böyle iddialar. Bu arkadaşlarımızın 20 tanesi kendi rızasıyla gidip hem suç duyurusunda bulundular hem de kendileri ile ilgili yayın yapan Sabah gazetesine tazminat davası açtılar. Biz bu 557 kişi kimdir onu bilmiyoruz. Bize bu verilmedi. Ama bugün itibariyle İçişleri Bakanlığımızın görevlendirdiği müfettişlerimiz İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde mesailerine başladılar. Devletimizle eş güdümlü, devletimizin istediği her belgeyi onlara teslim eden İstanbul Büyükşehir Belediyesiyiz. Bu kampanya yapıldığı zaman bunun yansıması sokakta İstanbul Büyükşehir Belediyesi olacak. Yozgat’ta Ekrem İmamoğlu sokağa çıktığı zaman ‘Sen teröristleri işe almışsın’ diyecek olan vatandaşın muhatabı Ekrem İmamoğlu. Bu iş tamamen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik bir oyundur, kumpastır, organizasyondur.”

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir