17 Haziran 2024
 • İstanbul Halk Ekmek İSO ikinci 500’de

 • 1978’den beri İstanbul Halkı başta olmak üzere tüm vatandaşlara besleyici, kaliteli, sağlıklı ve uygun fiyatlı ekmek sunmayı ilke edinen İstanbul Halk Ekmek, bu hizmeti sürdürülebilir kılmak adına üretim tarafındaki yatırımlarını geliştirmeye devam ediyor. İstanbul Sanayi Odası’nın her yıl açıkladığı İSO en büyük sanayi kuruluşları sıralamasında 2022 yılı İSO İkinci 500’de bir kamu iştiraki olarak 332. sıraya yerleşti.

  Bu sıralama ile İkinci 500’deki tek kamu kuruluşu, Türkiye’nin de en büyük ilk 10 kamu sanayi kurumundan birisi olan İstanbul Halk Ekmek; günlük yaklaşık 1,8 milyon adetlik normal ekmek üretim kapasitesi ve günlük 1 milyon adetten fazla paketli ekmek üretimi ile Türkiye’nin en büyük unlu mamuller üreticisi olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

  İSTANBUL’UN EKMEĞİ HALK EKMEK’TEN 

  İstanbul Halk Ekmek AŞ, ekonomik koşullar, mevsimsel etkiler ve bölge nüfusundaki artışlar dikkate alındığında 2022 yılında Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın sayılı unlu mamul üretim tesislerinden birisi olan Ahmet İsvan Hadımköy Ekmek Fabrikası’nı kurarak faaliyete geçirdi. 2022 yılında arttırılan üretim kapasitesi ve ürün çeşitliliği ile geçtiğimiz yıl talebi karşılamak üzere 413 milyon adet normal ekmek üretimi yapan İstanbul Halk Ekmek, İstanbul halkının ekmek ihtiyacının yaklaşık yüzde 10’unu Edirnekapı, Cebeci, Cevizli ve Hadımköy’de bulunan 4 büyük fabrikasından karşılıyor.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir