• İYİ Parti İBB Grup Başkanvekili’de istifa etti

 • Yerel seçimlere kısa bir süre kala partilerde istifa furyası yaşanıyor. İYİ Parti İBB Grup Başkanvekili Suat Sarı, partisinden ve grup başkanvekilliği görevinden istifa etti.

  Sarı, istifa kararını şu sözlerle duyurdu:

  – 2017 yılında Genel Başkan Sn. Meral AKŞENER’in önderliğinde “cesur yürekli” arkadaşlarımla büyük hedeflerle yola çıktık. Kurucu İstanbul İl Bşk. Yrd. olarak çıktığım bu yolda amacımız; Türk yurdunu, Türk milliyetçilerinin yönetim kabiliyeti ile üreten, adil, özgür, bağımsız bir kurumsal sisteme dönüştürmekti…

  – Bu hedefimize ulaşmak için bugüne kadar gerek parti yönetiminde bulunan, gerekse Kağıthane Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi meclis üyesi olan yol arkadaşlarım ile çok çalıştık. Parti disiplinine bağlı kalarak, ülkemize ve milletimize katkı sağlayan büyük başarılara imza attık.

  – 10 yıl İBB’de yönetici bürokrat, 25 yıl özel sektör üst düzey yöneticilik tecrübelerimin yanısıra, İBB’de Meclis üyesi olarak Partimin grup sözcülüğü ve grup başkan vekilliği görevlerinde bulundum. Meclis üyeliğim sürecinde sürekli üreterek, onlarca kez önergeler vererek, komisyonlarda oluşturduğum raporları İBB kürsülerinden ve yazılı, görsel medyada partim adına paylaşmaya çalıştım.

  – Çalışmalarımda en büyük desteğim, kamu ve özel sektördeki tecrübelerim ile liyakatım olmuştur. Bundan, bir Türk milliyetçisi, Türk vatandaşı ve her şeyden önce büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bir evladı olarak son derece mutlu ve gururluyum…

  ADAY BELİRLEME YÖNTEMLERİ İYİ PARTİ DEĞERLERİNE AYKIRI

  – Ancak; gelinen noktada eğitim, liyakat gibi kamuoyunda sürekli dile getirilen çok değerli kavramların partimizde pek de geçerli olmadığını gördüm. Gerek milletvekilliği temayül yoklamalarında ve gerekse 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel yönetim seçimlerinde gösterilecek adayların belirleme yönteminin, İyi Parti değerleri, ilkeleri ve politikalarına aykırı olduğuna tanık oldum. Sonuçta, dar bir çevrenin uyguladığı bu yanlış politikalar ve sonrasında alınan kararlar ile binlerce “Cesur Yüreğin” istifası ile karşı karşıya kaldık.

  CESURLAR HAREKETİ SEKTEYE UĞRADI

  – İşte tam da burada “Cesurlar Hareketi” sekteye uğramıştır. Bu nedenle bu çatı altında ülkeme ve milletime faydalı olamayacağımı anladığım için İyi Parti üyeliği ve İyi Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekiliğinden istifa ediyorum. Büyük Türk milletine her zamanki azim ve inanmışlıkla hizmet etmeye devam edeceğim.  İyi Parti’nin iyi insanlarına çok teşekkür ederim. Ne mutlu Türküm diyene.

  ALTI MECLİS ÜYESİ İSTİFA ETTİ

  Aralık ayında İYİ Parti’nin yerel seçimlerde ittifaka kapısını kapatmasına karşın işbirliği yapılması gerektiğini savunan İBB Meclisi İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in talebi üzerine görevinden istifa etmişti.

  Ardından İBB Meclisi’ndeki İYİ Parti grubunda 8 meclis üyesinden 7’sinin oyları ile İbrahim Özkan yeniden grup başkanvekilliğine seçilmiş ve bunun üzerine de  İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Yücel Coşkun, bu kararın altında imzası bulunan bütün İBB meclis üyelerinin kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildiğini açıklamıştı.

  Disiplin süreci sonuçlanmadan yaşanan tartışmalar üzerine grup başkanvekili Özkan ile birlikte 6 meclis üyesi İYİ Parti’den istifa etti. Bunun üzerine İBB Meclisi İYİ Parti Grup Başkanvekilliği’ne daha önce sözcülük görevini üstlenen ve partisinden İBB Başkanlığı’na aday adayı olan Suat Sarı seçildi. Yeni grup sözcüsü olan Tufan Babar da geçtiğimiz günlerde partisinden istifa etmişti.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir