20 Temmuz 2024
 • Kartal’da açılışlar tam gaz devam ediyor

 • Yoğun bir katılımla yapılan açılış töreninde komşularına seslenen Başkan Gökhan Yüksel, “Bu güzel alanı gördüğümüzde aklımızda buraya rezidans yapmak gibi bir fikir hiç olmadı. Çocuklarımızla, gençlerimizle, kadınlarla, ailelerle nasıl buluşturabiliriz diye kafa yorduk. Ve güzel bir spor parkı yapmaya karar verdik.” dedi.

  “Bir Atatürk genci olarak, bu parkta 19 Mayıs isminin yaşaması gurur kaynağım”

  Başkan Gökhan Yüksel, Karlıktepe 19 Mayıs Spor Parkı ile Dünya Gezegen Kafe’nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, son 5 yıllık süreçte tüm zorluklara rağmen çok önemli işlere imza attıklarını kaydetti. Başkan Gökhan Yüksel yaptığı konuşmada, 19 Mayıs Parkı’nın bunun en güzel örneklerinden biri olduğunu kaydederek, sözlerine şöyle devam etti;

  “Yine yaptığımız güzel işlerden bir tanesi Karlıktepe Mahallemizdeki boş olan alanımızla ilgili çalışmalarımızı tamamladıktan sonra; güzel bir yaşam alanını, hem Kartallı hem Karlıktepe Mahallesi’ndeki komşularımıza armağan ettik. Bu güzel alanı gördüğümüzde aklımızda buraya rezidans yapmak gibi bir fikir hiç olmadı. ‘Çocuklarımızla, gençlerimizle, kadınlarla, ailelerle nasıl buluşturabiliriz’ diye kafa yorduk. Ve güzel bir spor parkı yapmaya karar verdik. Etrafındaki yürüyüş yollarıyla, oyun gruplarıyla, çocuklarımıza ve gençlerimize örnek olacak yeni spor branşları ile 2 adet tenis kortuyla, basketbol sahası ile inanıyorum ki yarının genç sporcularının ilham alacağı bir park olacak. Ülkemizin içinde bulunduğu kötü ekonomik koşulların, mutfağımızdaki yangının ve hepimizi derinden üzen büyük enflasyon artışlarının ve maliyet artışlarının altında ezilmiş durumdayken, nefes alabileceğimiz bir sosyal tesisimizi de bu parkımıza kazandırmış olduk. Ailelerin, emekli büyüklerimizin yeni mekanı, Kartal’daki 11’inci sosyal tesisimizi de burada hizmete açmış oluyoruz. Bu ülkenin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu ülkeyi gençlere armağan etti. Bir Atatürk genci olarak, bu parkta 19 Mayıs isminin yaşaması benim ve ekibim için ayrı bir gurur kaynağı, gurur duyuyorum. Onun yolunda, onun izinde koşmaya, bu ülke için hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu anlamda sizlere kendimi emanet ediyorum ve yeni dönemde de aynı şevk, aynı heyecan ile koşacağımızdan hiçbirinizin şüphesi olmasın. Hepinize sevgiler saygılar diliyor, sizleri çok seviyorum.”

  İlk Tenis Maçı Başkan Gökhan Yüksel’den

  Açılışta, kurdele kesiminin ardından Harlem Şov tarafından bir basketbol gösterisi gerçekleştirildi. Oyuncuların performansları adeta nefesleri kesti. Açılışın devamında parkın tenis kortunda temsili maçlar oynandı. Başkan Gökhan Yüksel de temsili maça katılarak, milli tenis oyuncusu Defne Naz Çavuş ile bir karşılaşma gerçekleştirdi.

  ‘Sporda tesisleşme’ atılımının önemli hizmetlerinden Karlıktepe ‘19 Mayıs Spor Parkı’

  Çocukların spora erken yaşta başlaması, gençlerin de sportif becerilerine göre en az bir spor dalında branşlaşması amacıyla Kartal’da başlayan ‘sporda tesisleşme’ atılımının önemli hizmetlerinden olan Karlıktepe 19 Mayıs Spor Parkı, özelikle gençleri ve spora ilgi duyan her yaştan Kartallıyı mutlu edecek fonksiyonlar düşünülerek tasarlandı. Toplamda 7 bin 200 metrekareden oluşan parkta; 2295 m² yeşil alan bulunurken, geri kalan bölümler spor, koşu, dinlenme ve çocuklar için etkinlik alanlarına ayrıldı.

  Tenis kortları ve basketbol sahası ile heyecanlı müsabakaların yeni adresi

  Park; içinde yer alan tenis kortları ve basketbol sahasıyla, fitness alanı ve koşu ve yürüyüş parkurlarıyla özellikle gençlere spor yapabilme imkânı sunarken, her türlü güvenliğin alındığı oyun alanlarında çocuklar da doyasıya eğlenecek. Oluşturulan yeşil donatı alanları ile de çevrede yaşayan her yaştan vatandaş, temiz havada dinlenebilme ve sosyalleşebilme imkânı yakalayacak.

  Bütçe dostu ‘Dünya Gezegen Kafe’

  Kartal’ın 20 mahallesinin her birine ‘Gezegen Kafe’ oluşturma hedefi ile yola çıkan Kartal Belediyesi, Karlıktepe 19 Mayıs Spor Parkı’nın içinde yer verdiği ‘Dünya Gezegen Kafe’ ile vatandaşların daha sosyal bir yaşam sürmesini amaçlarken; genel ekonomik zorluklar içerisinde bütçe dostu hizmeti, kalite standartlarından taviz vermeden sunuyor.

  Açılışa, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, eşi Sibel Doğan Yüksel ile Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanı Mert Polat, Kartal Belediyesi Meclis Başkanvekili Özlem Bulut, Kartal Belediyesi Meclis üyeleri, Başkan Yardımcıları, birim müdürleri, muhtarların yanı sıra çok sayıda siyasi parti temsilcisi de katıldı.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir