ALTIN 1.248,570,48%
BITCOIN 5433231,72%
28 Mayıs 2023
İstanbul
19°

KAPALI

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Kılıçdaroğlu: Binalar riskli duruyor hiçbir şey olmamış gibi yolumuza devam ediyoruz
  • Merkez Siyaset
  • GÜNDEM
  • Kılıçdaroğlu: Binalar riskli duruyor hiçbir şey olmamış gibi yolumuza devam ediyoruz

Kılıçdaroğlu: Binalar riskli duruyor hiçbir şey olmamış gibi yolumuza devam ediyoruz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Avcılar Modeli” projesi ile yenilenen Birlik Apartmanındaki daire sakinlerini ziyaret etti.

ABONE OL
13 Kasım 2022 19:27
Kılıçdaroğlu: Binalar riskli duruyor hiçbir şey olmamış gibi yolumuza devam ediyoruz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kılıçdaroğlu, Avcılar Belediye Başkanı Tuıran Hançerli tarafından başlatılan Türkiye ye örnek olan kentsel dönüşümde “Avcılar Modeli” çalışmalarını yerinde inceledi. Avcılar Modeli kapsamında yenilenen Ambarlı Mahallesi Boyacı sokakta bulunan Birlik Apartmanı sakinlerini ziyaret etti. Birlik Apartmanı sakinleriyle sohbet eden Kılıçdaroğlu vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılandı.

Kılıçdaroğlu’na, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli ve Avcılar Belediyesi Meclis Üyeleri eşlik etti.

Tek Tek Tüm Avcıların Yapı Analizini Yaptık

Kentsel Dönüşümde Avcılar Modeli sunumunu gerçekleştiren Avcılar Belediyesi Başkanı Turan Hançerli, göreve geldiğimizde tek tek tüm Avcıların yapı analizini yaptık. Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyemiz, Avcılarımızda pilot olarak başlayan yapı stoğu analizini gerçekleştirdik. Yaptığımız çalışma ve değerlendirmelerde 2 binadan birinin yenilenmesi gerekiyor. Biz yüzde 30 civarında binaların yenilenmesini tamamladık.

Kılıçdaroğlu, konuşması sırasında İstiklal Caddesi’ndeki patlama olduğu bilgisini alması üzerine şunları söyledi:

“Şu bir gerçek. Biz bu ülkede barış içinde yaşamak istiyoruz. Görüşlerimiz farklı olabilir. Ne olursak olalım; bu ülkede bayrağımızın altında, vatanımızda özgürce yaşamak istiyoruz. Her türlü teröre karşı gönül birliği yapmak zorundayız. Her türlü teröre karşı ortak ses çıkarmak zorundayız. Terörü lanetlemek zorundayız. Terör nereden, kimden gelirse gelsin, kaynağı ne olursa olsun teröre karşı bu ülkede yaşayan 85 milyonun aynı şeyi seslendirmesi lazım. Terörü ve terörü yapanları, onlara destek verenleri lanetlemesi lazım. Bunu yaptığımız zaman gönül birliğimiz olur, kucaklaşmamız daha güzel olur. Bunu yapacağız.”

Kılıçdaroğlu program kapsamında yaptığı konuşmada ise, Büyük Marmara depremini hatırlatarak siyaset kurumunun önünde ciddi bir görevin olduğunu dile getirdi. Kılıçdaroğlu, “Depremden ders çıkarıp daha fazla can ve mal kaybını önlemek amacıyla harekete geçmek ve riski olabildiğince kısa süre içerisinde minimize etmek; siyaset kurumunun görevi budur” dedi.

Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“BİNALAR RİSKLİ DURUYOR AMA SANKİ HİÇBİR ŞEY OLMAMIŞ GİBİ YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ”

Eğer insana saygılıysanız, bir kente saygılıysanız var olan riski azaltmanız gerekiyor. Kaynaksa kaynak yaratmanız gerekiyor. İnsan potansiyeli olarak zaten yeteri kadar mimarımız, mühendisimiz, müteahhidimiz var. Malzeme açısından hiçbir sorunumuz yok. Yeteri kadar Türkiye’de malzeme de üretiliyor. O zaman şöyle bir sorunla karşı karşıyayız. Neden bugüne kadar büyük deprem riskine karşı doğru dürüst, ciddi bir önlem alınmadı? Evet, bu soru hâlâ meydanda duruyor. İkinci soru, önlemi almayan siyasal iktidarın kayıtsızlığı niçin devam ediyor? Üçüncü soru, bu kayıtsızlık devam ettiği süre içerisinde acaba sivil toplum örgütleri, siyasal partiler, meslek kuruluşları neden bu konuda önlem alınması gerekir diye siyasal iktidara zaman zaman görevlerini hatırlatmadılar? İnsanlar hayatlarını kaybetti, binalar riskli duruyor ama sanki hiçbir şey olmamış gibi yolumuza devam ediyoruz.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

error: