ALTIN 532,410,50%
BITCOIN 5790080,53%
10 Ekim 2016
İstanbul
15°

PARÇALI BULUTLU

12:54

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

KRİZ SONRASI BİR İLK

KRİZ SONRASI BİR İLK

ABONE OL
10 Ekim 2016 14:33
KRİZ SONRASI BİR İLK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

UÇAK KRİZİNDEN SONRA BİR İLK
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Rus uçağının düşürülmesinden sonra il kez, 23. Dünya Enerji Kongresi’ne katılmak üzere özel uçakla İstanbul’a geldi.

BERAT ALBAYRAK KONUŞTU
Ulaştırma Bakanı Berat Albayrak 23. Dünya Enerji Kongresi’nde konuştu:

Türkiye, ulusal menfaatleri çerçevesinde kazan kazan ilkesine balı bölgesindeki istikrara katkı sağlayan her projenin doğal müttefikidir. Sorumluluktan asla geri durmayacağız. Enerjyi bütüncül bir yaklaşımla ele alıyoruz. Bunun sadece Türkiye’ye değil bütün bölgeye katkı sağlayacağına inanıyoruz.

BAŞBAKAN YILDIRIM KONUŞUYOR
Birazdan konuk devlet başkanları ve sayın Cumhurbaşkanımız enerjiyle ilgili küresel bağlamda değerlendirme yapacak. 65 oturumda kapsamlı bir görüş alışverişi yapılacak. Özetle kongreye atfedilen enerji olimpiyatları tanımının hakkını hak edeceğine inanıyorum. Daha güçlü, daha hızlı, daha yüksekeğe. Ama enerji fiyatlarında istikrarı sağlayalım.
2040 yılına kadar bütçelerin önemli bir bölümünün fosil yakıtlar oluşturacağı ortada. Nükleer nerjiye olan ihtiyacın devam ettiği de ortada. Fukuşima’daki facia bazı tartışmaları yeniden gündeme getirse de yaygın kanı bu yöndeki yatırımların arttırılması yönünde. Dünya enerji haritası değişimekte. Tüm bu dönüşümün etraflıca ele alınabilmesine imkan vermesi bakımından 23. Dünya Enerji Kongresi’nin zamanlamasının da son derece yerinde olduğunu ifade etmek isterim.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP
Doktorya

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.