13 Temmuz 2024
 • Mansur Yavaş hangi partiden aday olacağını açıkladı

 • Yerel seçimler için geri sayım başladı, adaylığını duyuran ve hangi partiden aday olacağı merak konusu olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı (ABB) Mansur Yavaş, ‘CHP’den aday gösterilmek istenmediğine’ yönelik iddialara yanıt verdi.

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, gazeteci Fatih Altaylı’nın kendisi hakkında, “Adaylığını açıkladı ama CHP içinde istemeyenler olduğunu biliyoruz. Çankaya Belediye Başkanı’nın da adı geçiyor. CHP istemezse İYİ Parti ister, hatta AK Parti bile onu ister” sözlerini yanıtladı.

  YAVAŞ: ADAY OLACAKSAM CHP’DEN OLURUM

  Yavaş, Altaylı’ya şunları söyledi: “Aday olacaksam CHP’den olurum. Ankara’da CHP güçlü bir parti. CHP’nin gücü olmadan seçim kazanamayız.”

  ‘ALTILI MASANIN MORALSİZ OLMASINA ANLAM VEREMİYOR’

  Altaylı ayrıca Mansur Yavaş’ın 6’lı masa ile ilgili düşüncelerine de yer verdi, “Mansur Yavaş, yerel seçim öncesi 6’lı masanın bu denli moralsiz olmasına bir anlam veremiyor. Cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimleri kaybedildi ama 19 büyükşehri yerelde kazanacak oya ulaşıldı. Keza kazanılacak ilçe sayısında da artış var. Bu dağınık tablonun, bu birbirine düşmüş masanın kimseye faydası yok.”

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir