13 Temmuz 2024
 • Mert Akın Akçay Kimdir?

 • 22 Mart 1997’de İzmir’de dünya ya geldi. Çekirdek bir ailenin bireyi olan Mert Akın Akçay’ın ailesi 4 kişiden oluşmaktadır. Mert Akın Akçay Lise yıllarında oyuncu olmaya karar verdi. Kararlığını hiç bir zaman bozmayıp hep çabaladı. İlk olarak İstanbul Şehir tiyatroları ile oyunculuğa atıldı. Bir yandan Sosyal Medya üzerinde çalışmalar yapmaya karar verdi. Bir çok tiyatro oyunlarında sahne aldı. Tiyatro üzerinden hayatına devam eden Mert Akın Akçay, ilk olarak İstanbul Şehir Tiyatrosu’nda sahnelenen Oyun Atölyesi Tiyatro Oyunu ile sahnelere atıldı. Daha sonra arkasından gelen, Moda Sahnesi, 3. Baba Sahnesi, birçok tiyatro oyununda sahnelerde oldu. Mert Akın Akçay bir yandan da Sosyal Medya üzerinde belli bir kitleye erişti. 2010 Yılından beri Twitter, 2012 Yılından beri İnstagram kullandığını İnstagram Storylerinden belirten Mert Akın Akçay Sosyal Medya üzerinde büyük bir kitleye eriştir. Daha çok Komik içerikli storyleri ile ön plana gelen Mert Akın Akçay İleriye dönük bir sürü planlarımla çok güzel şeyler yapacağına inanıyorum diye belirtmeyi unutmadı.

  Sosyal Medya’da Mert Akın Akçay

  2010 Yılında Twitter’a 2012 Yılında İnstagram’a giren Mert Akın Akçay ortalama 10 yıldır Sosyal Medya Üzerinde paylaşım yapmakta. Son zamanlarda sosyal medyaya artan ilgi ile İnstagram üzerinden insanları güldürmek için sürekli story paylaşımı yapan Mert Akın Akçay günde ortalama 500-1000 kişi tarafından takip edilerek 550 Bin kişiye erişti. Bir yandan Twitter’den yaptığı komik tweetler ile 50 bin kişiye erişen Mert Akın Akçay’nın diğer sosyal medya platformları ile toplamda 150 bin kişiye erişiyor.

                     

  Eğitim’de Mert Akın Akçay


  İlk okul eğitimini Marmaris’Te alan Mert Akın Akçay daha sonrasında ailesinin iş sebebi ile Tekirdağ Malkara ilçesine yerleşti. Burada orta okul ve lise hayatını tamamlayan Mert Akın Akçay daha sonrasında Namık Kemal Üniversitesi Makine Bölümünden mezun oldu.

  Hakkında Merak Edilenler?

  İnstagram’da yaptığı soru çıkartmaların da en çok aldığı soruyu belirten Mert Akın Akçay 1.90 boyunda olduğunu belirtmeyi unutmamıştır. 22.03.1997 tarihinde hayata gelen Mert Akın Akçay, Tekirdağlıdır. Peki sosyal medya da nasıl bu kadar takipçiye eriştiğini sorduğumuzda aldığımız cevap; ‘’2012’ten beri sosyal medya içerisindeyim, ilk tiyatro kariyerim daha sonra oyunculuk kariyerimden gelen bir kitle ve en son olarak Türkiye’de yapılan festivallerde sahnede olmamdan dolayı bir kitleye sahibim’’ Sözlerini belirtmeyi unutmadı.

  Oynadığı Dizi Filmler

  Oynadığı ilk ‘’Oyun Atölyesi” tiyatro oyunu ile sahnenin tozunu alarak dikkatleri üzerine çekti. Mert Akın Akçay 26yaşında olmasına rağmen 1.92 boyu ile dikkatleri üzerine çekiyor.

  Mert Akın Akçay oynadığı birçok tiyatro oyununda başarılı olarak izleyicinin beğenisini kazandı. Genç yaşında gösterdiği performans onun başarıya doğru götürmeye başladı. Yaşının verdiği dinamiklik sayesinde birçok önemli projede yer aldı. Bu projeler Türk tarihinin gelmiş geçmiş en önemli Tiyatro, Dizi ve Sinema projeleri olarak biliniyor.

  -Kiraz Mevsimi

  -Tatlım Tatlım

  -Aşk Sana Benzer

  -Hükümet Kadın

  -Çılgın Dershane

  Arka Sokaklar

  Çukur

  Kırmızı Oda

  -Recep İvedik 2

  -Recep İvedik 3

  Recep İvedik 5

  Fetih1453

  -4N1K

  -4N1K-2

  Genç oyuncu bu tarihlerde Cem Yılmaz, Şahan Gökbakar,Ozan Güven, Zafer Algöz, Farah Zeynep Abdullah, Çağatay Ulusoy, Kerem Bürsin ve Burak Özçivit gibi önemli sanatçılarla aynı sahneyi paylaştı.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir