ALTIN 2.020,700,14%
BITCOIN 1600503-0,79%
22 Şubat 2024
İstanbul

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Mübadillerin Başkanı Sabit Semiz güven tazeledi

Mübadillerin Başkanı Sabit Semiz güven tazeledi

Büyük Mübadele Derneği olağan 3. genel kurul toplantısı mübadillerin yoğun katılımı ile gerçekleşti. Güzel Bahçe Toplantı salonunda gerçekleşen kongrede  derneğin başkanı Sabit Semiz tek liste ile derneğin yeniden başkanı oldu.

ABONE OL
31 Aralık 2021 00:42
Mübadillerin Başkanı Sabit Semiz güven tazeledi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Büyük Mübadele Derneğinin başkanlığını yürüten Sabit Semiz 2018’de gerçekleştirdikleri  2. Olağan genel kurulunda dernek üyeleri desteğiyle yönetim kurulu arkadaşları göreve başladığını ve 3 seneden bu yana üye sayısında önemli bir artış sağlandığını dile getirdi.

Yeni üyelerle daha fazla mübadile seslerini duyurma fırsatı yakaladığını belirten Başkan Sabit Semiz,” Üye sayımızdaki artışlar ile önümüzdeki dönem de devam ederek Türkiye’nin farklı şehirlerindeki mübadillere ulaşmayı hedefliyoruz. Bölgemizde yer alan Büyükçekmece, Silivri ve Çatalca belediyeleri ile birçok etkinlik gerçekleştirdik. Bu çalışmalarda her belediye ile uyum içerisinde derneğimizin hedefleri doğrultusunda çalıştık. Bu belediyelerin değerli başkanları ve kültür birimlerine her zaman bize destek oldukları için tek tek teşekkür ediyoruz” dedi.

Türkiye’nin farklı yerlerindeki mübadil kuruluşlar ile son üç senede ortak projeler gerçekleştirdiğini, bu projeleri yeni dönemde de çeşitlendirmeyi amaçladıklarını dile getiren Başkan Sabit Semiz,” 2020’de başlattığımız Mübadelenin 100. Yılında Yazılmamış mektuplar projemiz siz değerli üyelerimizden büyük ilgi gördü. Sizlerin mektupları gelmeye devam ederken aynı zamanda Türkiye’nin farklı illerindeki mübadillere de sesimiz ulaştı. Yazılmamış mektuplar projesi kapsamında sizlerin mektuplarını 2022 Eylül ayına kadar almaya devam edeceğiz. Devam eden projelerimizin yanında mübadelenin bilim insanlarınca da araştırılması, özellikle bu önemli konunun mübadiller ve bunların kültürleri çerçevesinde ele alınması için yeni projelerin de ilk adımlarını atmış bulunmaktayız” diye konuştu.

Üniversitelerle ve araştırmacılar ile mübadele konusunun araştırılması için ortak çalışmalar yürütüldüğünü, mübadeleyi araştıranlara destek olduklarını söyleyen Başkan Semiz,”  Üyelerimizin dedelerinin doğduğu köylerdeki Yunan belediyelerle bu süreçte sürekli iletişim halinde olduk ve karşılıklı ziyaretler gerçekleştirdik. Bu yerel yönetimler aracılığıyla dedelerimizin doğdukları toprakların tarihine ve kültürüne dair daha fazla bilgi edinme şansı bulduk. Yerel yönetimler gibi Yunanistan’daki mübadil derneklerle de iletişimlerimiz devam etti ve kardeş dernek sayımız arttı” dedi.

Kongrede kendilerini yalnız bırakmayan dernek üyelerine, kongreye katılan tüm Siyasi partiler, Oda başkanları, muhtarlar ve STK’lara teşekkür eden Başkan Semiz,” 2020 marttan bu yana ülkeyi ve dünyayı etkisi altına alan pandemi, çalışmalarımızı önemli ölçüde olumsuz etkiledi. Ne yazık ki birçok etkinliğimizi iptal etmek ya da ertelemek durumunda kaldık. Son bir senedir kontrollü bir şekilde normalleşmeye birlikte bizler de çalışmalarımıza başladık ancak gerek turlarımızda gerek diğer etkinliklerimizde öncelikli olarak sağlığımızı düşünmekteyiz. Bu sebeple daha az katılımlı ve kontrollü etkinlikler ve çalışmalar yapmaktayız.  Önümüzdeki süreçte ülkemizin daha iyi günler görmesini ve yönetimimle birlikte sizlerin izniyle derneğimizi daha iyi yerlere taşıyacağımızı umuyoruz.  Genel kurulumuza geldiğiniz için teşekkür ediyoruz” diye konuştu

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

error: