20 Temmuz 2024
 • Muharrem Yıldız: Esenyurt’u kurtarmaya geliyorum

 • 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde İYİ Parti Esenyurt Belediye Başkan Adayı olan Muharrem Yıldız, aday tanıtım toplantısında konuştu. Esenyurt’ta bir çok projeyi hayata geçireceklerini belirten Yıldız, “Üçünçü yolu biz açıyoruz” dedi.

  Esenyurt İYİ Parti İlçe binasında Esenyurt Belediye Başkan Adayı Muharrem Yıldız’ın tanıtım toplantısı yapıldı. Toplantıya Esenyurt İYİ Parti İlçe Başkanı Bülent Ural, Büyükçekmece  İYİ Parti Belediye Başkan  Adayı Nejat Durmuş, 27’nci dönem İYİ Parti İstanbul Milletvekili Adayı Özdemir Polat ve basın mensupları bir araya geldi. Yerel seçime tek başına girme kararı alan İYİ Parti, Esenyurt’ta Kars-Ardahan-Iğdır illerinde önemli bir topluluğu temsil eden Muharrem Yıldız’ı aday gösterdi. İlçe binasına gelen Muharrem Yıldız partililer ve hemşerileri tarafından yoğun ilgi ile karşılandı. Yıldız, İYİ Parti Esenyurt İlçe Başkanlığı binasında organize edilen toplantıda Esenyurtlulara seslendi.

  TEK YOL MUHARREM YILDIZ

  Açılış konuşmasını yapan Esenyurt İyi Parti İlçe Başkanı Bülent Ural “ Biz takım arkadaşlarımız olarak, Muharrem başkanımızı destekliyor, durmadan, yorulmadan Esenyurt’u İstanbul’u iyi yapana kadar çalışacağız. Bizim için tek yol, adayımız Muarem Yıldız’dır. Esenyurtlu hemşerilerimizin desteğini bekliyoruz. Şimdiden teşekkür ediyorum” dedi.

  BELEDİYENİN GÖREVİ HİZMETTİR

  İYİ Partili ve iş insanı Özdemir Polat Esenyurt ilçesinde yeni kurulan İYİ Parti ekibine başarılar diledi. Polat “Belediye’nin aslı hizmettir ve bir belediye başkanı kanun çıkaramaz yasa çıkaramaz yapacağı şey temel hizmettir.  Önce bir temel hizmetlerini yapsınlar. Artık millet gözünü açtı, çağ teknoloji çağı, toplum anladı ve uyandı. İnşallah seçim ülkemiz için hayırlı olur. Bizim için tek şey toplum. Millet o sandığa gidip oyunu kulansın çıkan herkesin başı gözü üstündedir. Bugün Belediye Başkan Adayımız Muarem Yıldız burada aday kendisi tecrübeli donanımlı biridir ve kendisine bu kutsal yolda başarılar diliyorum teşekkür ediyorum” dedi.

  ÜÇÜNCÜ YOLU AÇACAĞIZ

  İYİ Parti Esenyurt Belediye Başkan Adayı olan Muharrem Yıldız ise yaptığı açıklamada, “Kars Ardahan Iğdır ve Kafkas bölgesi yok sayılıyordu. Dedim eğer orada bir hemşerimiz adaylaştırmazlarsa, el ele vereceğiz ve üçüncü yolu açacağız. İstanbul genelinde yok sayılan topluluk olarak bir ders vermeliyiz. ‘Olmazsa biz bağımsız bir aday çıkartmalıyız’ dedim. O zaman herkes şaşırdı. Çünkü sadece ben hemşerilerimiz üzerinden bir açıklama yapmıştım. Fakat o zaman ki süreçte ‘İYİ Parti bize uygundur, yakındır bize’ dedik. Meral Başkanın benim üzerinde hakkı çoktur ve hep destekçim olmuştur” dedi.

  SİYASİ PARTİLERİN ADAYLARI GÜNEYDOĞU’DAN

  Siyasi partilerin bir bölgeye göre aday belirlediklerini söyelen Yıldız, “Burada 81 ilden gelen insanlar yerleşmiş. Herkes Anadolu’dan gelirken çocuklarına bir gelecek sunmak için gelmiş. Hepsiyle de komşuluğumuz var. Aynı mahallede, aynı apartmanda oturuyoruz. Bugün baktığımızda, bütün zorlukları bitirmişiz gibi sanki, siyasi partiler bütün adaylarını Güneydoğu’dan seçiyor. Sormazlar mı hayırdır? Burada sadece Güneydoğulular mı yaşıyor? amacınız ne? Burada Türkiye’nin dört bir yanından insanlar var. Peki niye hiç biriniz başka ilerden aday göstermediniz. Trakya ve Balkanlar var, Karadeniz, iç anadolu var,  nüfusunun en yoğun olduğu Kars-Ardahan-ığdır var. Yani tabir yerinde ise “tavuk bile şu içer Allah’a bakar” dedi.

  ESENYURT’U KURTARMAYA GELİYORUM

  Muharrem Yıldız uzun yıllardır Esenyurt’un çektiği sıkıntılarından kurtarmak için geldiğini dile getirerek, “Küçükçekmece’de 2014 adaylığım vardı ben sadece Esenyurt’a aday olmadım. Küçükçekmece’de de aday adayı olmuştum, başka bir partiden ne oldu da oradan da kalkıp buraya geldi diye ister istemez insanlar merak ediyor. Ben Küçükçekmece’de devam ederken şunu gördüm; buradaki seçmenler göz ardı ediliyor. Orası için düşündüğüm projelerin aynısı Esenyurt içinde düşünüyorum” diye konuştu

   

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir