20 Temmuz 2024
 • ROBOTİK TEAM İLK 4’E GİRDİ

  Esenyurt Belediyesi ile Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan "Eğitim ve Teknoloji İşbirliği Protokolü” kapsamında Esenyurt’u FRC TURKEY 2017 Off-Season Robot Yarışması’nda 4972 takım numarası ile temsil eden Borusan Robotik Team dereceye girdi. 

 • Bu kapsamda Borusan Asım Kocabıyık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi her yıl NASA tarafından düzenlenen ABD’nin farklı eyaletlerinde gerçekleşen FIRST Robotic Competition (FRC) Uluslararası yarışmasının Türkiye ayağında 4972 takım numarası ile ilk 4’e girerek gururlandırdı.

  2-3-4 Aralık 2017 tarihlerinde Ülker Sports Arena’da gerçekleşen ve ülkemizin çeşitli illerinden 54 takımın katıldığı FRC TURKEY 2017 Off-Season Robot Yarışması’nda, Borusan Robotik Team ilk 4 takım arasında 3’ncü olarak yarı finalde, Esenyurt İlçesini temsil edecek.

  Borusan Robotik Takımı öğretmen ve öğrencilerini emeklerinden ve başarılı çalışmalarından dolayı kutlayan Okul Müdürü Sayın Hasan Kayaküçük, destek ve katkılarından dolayı Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’na, İlçe Milli Eğitim Müdürü Paşali Beşli ’ye ayrıca şükranlarını sunduğunu ifade etti.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir