ALTIN 786,64-0,08%
BITCOIN 5042481,05%
23 Kasım 2021
İstanbul

AZ BULUTLU

06:46

İMSAK'A KALAN SÜRE

Selçuk Akgül: Avcılar’da nefes alacak alan yok

Selçuk Akgül: Avcılar’da nefes alacak alan yok

Deva Partisi Avcılar İlçe Başkanı Selçuk Akgül basın mensuplarıyla bir araya geldi. Avcılar'daki sıkıntıları dile getiren Akgül: 'Avcılar'da spor tesisi yok. Avcılar'da sosyal yaşam alanları yok. Bunlar üzerinden birilerini eleştirme derdinde değiliz. Ama durumda ortada. Deprem ilçemizin önceliği. Kentsel dönüşümde yarım yamalak bir şekilde ilerliyor' dedi

ABONE OL
23 Kasım 2021 16:06
Selçuk Akgül: Avcılar’da nefes alacak alan yok
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Avcılar depremden günümüze kadar kaderine terk edilmiş bir ilçe olduğu vurgusunu yapan Başkan Akgül: “1999 depremi Avcılar’da birçok insanımızın göçüne neden oldu ve Avcılar’a bir çok göç oldu. Üzülerek söylüyorumki 10 tane mahallemiz var. 1 tane kültür merkezimiz var onunda kapasitesi ve işlevselliği belli. Maalesef ki Avcılar’da uzun yıllardır ciddi bir tiyatro etkinliği bile yok. Avcılar‘ın kendi yetiştirdiği özel tiyatrolarada sahip çıkmış değil. En çok ihtiyaç duyduğumuz etkinliklerden iyice uzaklaştık. Avcılar’da spor tesisi yok. Avcılar’da sosyal yaşam alanları yok. Bunlar üzerinden birilerini eleştirme derdinde değiliz. Ama durumda ortada. Deprem ilçemizin önceliği. Kentsel dönüşümde yarım yamalak bir şekilde ilerliyor. Ama Avcılarlı bu işten ne kadar memnun o tartışılır. En azından öyle yada böyle kentsel dönüşüm projesinin başlamasıda birşey” dedi.

AVCILAR’DA NEFES ALACAK ALAN YOK

Başkan Akgül: “Avcılar’da şu an bir deprem olsa kaçış yolunuz yok. Burada bir toplanma alanı yok. Sosyal projelerin dışında birde böyle bir gerçek var. Marmara Caddesi’nin facia durumundan bahsetmiyorum bile. Marmara Caddesi bizim için önemli bir cadde ama şuan orada yürümeye bile dikkatli olmamız gerekiyor. Takılıp düşebilirsiniz. Zemin kötü. Temizlik yok. Ama olası bir felakette kaçışımız bile hesaplanamıyor. Kaosun içindesiniz. Avcılar modern bir şehir olması için biz Deva Partisi olarak fizibilete çalışmalarımızı yapıyoruz. 5-6 ay içerisinde sonuçlanacak. Şu anda Avcılar modern bir kentten çok uzakta. Avcılar’ın sokaklarında normal vatandaşlarımız bile artık yürüyemiyor. Kentsel dönüşüm nedeniyle bunlar halının altına süpürülüyor ama benim anladığım şehircilik bu değil. Nefes alacak alanlarımız yok. Biz şu anda Avcılar için çalışıyoruz. Onu yapacağız, bunu yapacağız diye vaat verip sonra onları yapamayacaksak biz bu işi yapmayalım. Bu Türkiye’nin de karayan yarası. Avcılar için üzülüyoruz. Endişeliyiz. Bizim bir tarafımız göl. Bir tarafımız deniz. Bunu turizmsel olarak işlemler yapılması gerekinken biz yolda yürüyemiyoruz” şeklinde konuştu.

BEYİN TAKIMI YOK

Kontrolsüz bir dönüşüm var diyen Akgül: “O işle ilgili bir beyin takımı falan yok. Hasbelkader iş yürüyor. Şu anda yapılan yapılarda ne bir mimari, nede bir denetim var. Trafik sorunu içinden çıkılamaz hale geliyor. Belediyenin bir şekilde binaların altına otopark zorunluluğu getirmesi lazım. Arazisi yoksa araziyi alıp kamulaştırması gerekiyor. Afet anında Avcılar‘dan kaçısın kaç tane yolu var? Avcılar’a girip çıkarken bile 15-20 dakikanız geçiyor” diye konuştu.

HİÇ BİR İCRAAT YAPMAZSANIZ BÜTÇE FAZLA VERİR 

Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli’nin sıfır faizli kredi projesinede değinen Akgül: “Ben Turan Hançerli’nin hukukçu olduğunu biliyordum. Meğer ekonomistmiş” dedi. Akgül: “Avcılar Belediyesi bütçesi fazla verdi. Hiç bir icraat yapmazsanız o bütçe zaten fazla verir. Parklar yapmazsanız, yeni bir yatırım yapmazsanız. Hedefi tutturmuş olursunuz bütçede fazla verir” dedi.

DEVA PARTİSİ AVCILAR’DA ŞAHLANACAK

Avcılar’da Deva Partisi’nin iyi bir ivme yakaladığını belirten Başkan Akgül: “Avcılar’da şu anda gönülleri kazanıyoruz. Dönüşü kısa sürede bizlere olacak. Avcılar’da Deva Partisi 2022 yılında çok daha farklı olacağını düşünüyorum. 2022 Avcılar’da Deva Partisi’nin şahlanış yılı olacak” dedi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Doktorya

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.