• Sıraç Susuz: Gazetecilerin her zaman yanında olacağım

 • Bölgemizin tanınmış avukatlarından biri olan ve aynı zamanda AK Parti Esenyurt İlçe Yönetim görevinde bulunan Sıraç Susuz kahvaltı programında gazeteci ağırladı. Gazetecilik mesleğinin sorunlarına dikkat çeken Susuz, ‘Benimde gazeteci müvekkillerim var. Nasıl zorluklardan geçtiğinizi biliyorum. Üzerime ne düşüyorsa her daim yapmaya hazırım. Özellikle Esenyurtta ki meslektaşlarınız ne zaman ararlarsa yardımcı olmaya katkı sunmaya çalıştım. Bugün yeni ofisimde sizlerle olmak benim için gurur verici. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum’ açıklamasında bulundu.

  ADAY OLACAK MI?

  Gazetecilerin ısrarla ‘siyasette hedefiniz var mı, yaklaşan bir seçim var ne düşünüyorsunuz?’ sorusuna muhatap olan Sıraç Susuz, ‘Bu konuda henüz bir yere adaylığım söz konusu değildir. Böyle bir kararım olduğunda en doğrusu ilçe başkanımla istişare etmektir. İlçe başkanım Sayın Harun Özer yokken siyasi mesele konuşmak benim teşkilat adabıma uygun düşmez. Harun Özer benim için değerli bir insandır, önce abimdir sonra ilçe başkanımdır. Ona danışmadan, onunla istişare etmeden bir yola çıkmayı ve açıklamada bulunmayı doğru bulmuyorum’ dedi.

  Özellikle toplumsal meselelere ulusal basından daha fazla eğilen yerel basın emekçilerinin de hukuk bilgisinin ve ihtiyaç halinde hukukçularla haraket etmeleri gerektiğinin önemine vurgu yapan Sıraç Susuz, avukat arkadaşlarıyla yerel medyaya sahip çıkmaya hazır olduklarını belirtti.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir