23 Haziran 2024
 • “Şişenin Dibi” alkole dur diyor

 • Alkol bağımlılığının korkunç ve sarsıcı yüzünü ortaya koyan “Şişenin Dibi” sergisi, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde ziyaretçilerini bekliyor. 2 Aralık’a dek görülebilecek olan sergi, alkolün insan ve toplum sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerine dikkat çekiyor. Bağımlılıklarla mücadele konusunda sanatın güncü kullanarak farkındalık oluşturan Yeşilay alkolün olumsuz etkilerine dikkat çekmek için “Şişenin Dibi”ne ışık tutuyor. Sergi kapsamında duvara monte edilen alkol şişelerine bakanlar, şişelerin dibine yerleştirilen alkole karşı sosyal farkındalık mesajları işle karşılaşıyor.

  ÇOCUKLARIMIZI VE GENÇLERİMİZİ KORUYALIM

  Yeşilay tarafından düzenlenen sergiyi ziyaret eden Zehra Güngör, “Sergi gerçekten çok etkileyici. Konsepti çok iyi düşünülmüş. Alkol ve sigara gibi her türlü kötü alışkanlık toplum sağlığını ciddi anlamda tehdit ediyor. Çocuklarımızı, gençlerimizi bu maddelerden uzak tutmak hepimizin görevi. Umarım bu türden çalışmalar artarak devam eder. Sanat doğru mesajı verme açısından önemli bir araç olmuş. Emeği geçenlere teşekkür ederiz” diye konuştu.

  ŞİŞENİN DİBİ SERGİSİ

  Yeşilay, 21-25 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Alkol Farkındalık Haftası’nda, alkolün insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerine dikkat çekmek amacıyla Şehir Hatları’nın desteğiyle “Şişenin Dibi” sergisi düzenliyor. Bağımlılıklarla mücadele konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla birçok faaliyet gerçekleştiren Yeşilay, sergiyle sanatın toplumsal etkisinden faydalanarak, alkol kullanımının toplum vicdanını sarsacak etkilerine de vurgu yapıyor.

  Alkol bağımlılığı ilgili her türlü soru için Yeşilay Danışmanlık Merkezi’nin 444 79 75 danışma hattını arayarak uzman psikologlar eşliğinde yardım alabilirsiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir