21 Haziran 2024
 • SOSYAL BELEDİYECİLİĞİ ANLATACAK

  Marmara Belediyeler Birliği’nin kültürel çeşitlilik ve zenginliğimize yönelik olarak içerik üreticilerini bir araya getirmeyi amaçlayan Yerel Yönetimler Kitap ve Kültür Fuarı’nı 15-17 Aralık 2017 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşiyor.

 • “Kitap ve Kültür Fuarı”nda üst kat C -23’de standa açan Büyükçekmece Belediyesi fuar süresince pek çok etkinliğe de ev sahipliği yapacak. Marmara Belediyeler Birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ile birlikte fuarın açılış kurdelasını kesen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, daha sonra Uysal ve beraberindeki belediye başkanlarıyla birlikte fuarı gezdi.

  Sosyal belediyeciliği anlatacaklar

  Büyükçekmece Belediyesi, Yerel Yönetimler Kitap ve Kültür Fuarı’nda fuar süresince belediyenin kültür hizmetleri kapsamında yayınladığı kitapları ziyaretçilere tanıtacak.

  Fuarın ikinci gününde Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün ve Murat Karayalçın’ın konuşmacı olarak katılacağı “Türkiye’de Yerel Yönetimlerde Sosyal Belediyecilik” konusu tartışılacak. Etkinlik Rumeli Salonu’nda saat 15:30’da gerçekleşecek.

  “Bir Dönüm Noktası Lozan”

  Büyükçekmece Belediyesi, fuarın son gününde de iki önemli etkinliğe imza atacak.

  17 Aralık Pazar günü saat 11:00’de tarihçi ve yazar Sinan Meydan’ın konuşmacı olarak katılacağı “Bir Dönüm Noktası Lozan” konulu söyleşi Rumeli Salonu’nda gerçekleşecek.

  “Büyük Medeniyetlerin Kenti Büyükçekmece”

  Aynı gün saat 15:00’de ise Büyük Medeniyetlerin Kenti Büyükçekmece konulu söyleşinin konuşmacısı Haldun Hürel olacak. Hürel, yakın zaman önce kitap raflarında yerini alan ve Büyükçekmece’nin tahine ışık tutan “Büyük Medeniyetlerin Kenti Büyükçekmece” kitabı üzerine bir konuşma yapacak.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir