ALTIN 788,300,05%
BITCOIN 493712-0,17%
28 Ağustos 2016
İstanbul

AZ BULUTLU

06:46

İMSAK'A KALAN SÜRE

TERÖR ÖRGÜTLERİNİN KÖKÜNÜ KAZIYACAĞIZ

TERÖR ÖRGÜTLERİNİN KÖKÜNÜ KAZIYACAĞIZ

ABONE OL
28 Ağustos 2016 22:53
TERÖR ÖRGÜTLERİNİN KÖKÜNÜ KAZIYACAĞIZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Gaziantep’te ‘Birlik ve Kardeşlik’ mitingine katıldı. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’ndaki mitingde hitap eden Erdoğan, Gaziantep’te 55 kişinin hayatını kaybettiği bir kına gecesine yönelik düzenlenen terör saldırısıyla ilgili “Gaziantep, terörün en alçak yüzüne maruz kaldı. Terör, 14 yaşında bir çocuğu intihar bombacısı olarak kullanıp, Akdere Mahallemizdeki bir kına gecesinde adeta kan akıttı; canlar aldı. Saldırı öylesine vahşiydi ki hala kimliği tespit edilemeyen mevtalarımız var. Saldırıda vefat edenlerin yakınlarıyla birlikte tüm Türkiye’nin tüm Gaziantep’in başı sağ olsun. Bir çocuğu kullanarak, çocukları, bebekleri, masum insanları katledecek kadar gözü dönen bu hainler akıttıkları kanda mutlaka boğulacaklardır” ifadelerini kullandı.

BU KARARI ONAYLARIM
Konuşması sırasında atılan ‘İsteriz idam’ sloganlarına karşılık veren Erdoğan, dünyanın büyük bir çoğunluğunda hala idam cezasının olduğunu hatırlatarak, “Bu konuda düşüncemi sizlere hep söyledim. Milletim idam istiyor, değil mi? Bunun kararını verecek merci, Türkiye Büyük Millet Meclisi’dir; çünkü oradakiler sizin vekilleriniz ve yasama organı. Sizin bu talebinizi ben kendilerine ilettim. Bugün yine buradan iletiyorum. Bunu müzakere etmeliler ve ondan sonra kararı vermeli, karar önüme geldiğinde de ben düşüncemi söylüyorum. Ben bu kararı onaylarım. Neden? Bir taraftan darbe girişiminde 241 evladımız şehit olacak. Burada 54, öbür tarafta 16. Devamlı bu tür eylemlerde bunca insanımız öldürülecek, öldürenler elini kolunu sallaya sallaya gezecek veya cezaevlerinde beslenecekler. Bugün dünyanın büyük bir çoğunluğunda hala idam cezası vardır. Kara Avrupa’sı hariç. Türkiye, terör örgütlerinin ve terör yöntemlerinin hiçbirine teslim olmamıştır, olmayacaktır” diye konuştu.

Fırat Kalkanı operasyonuna değinen Erdoğan, Cerablus’un boşaltıldığını vurgulayarak, “Terör örgütlerini kullanarak, bu ülkeyi, bu milleti dize getirebileceklerini sananlar; yarın kendi ellerinde patlayacak bir bombanın pimini çektiklerini bilmelidirler. İşte Cerablus, ne oldular? Karkamış’ı rahatsız ettiler. Sürekli Karkamış’a havan toplarıyla saldırdılar. Bir sabır, iki sabır, üç sabır, dört, beş, on. Sabır, sabır, sabır. Artık yetti, dedik. Gereği yapılacak, dedik. Şimdi Cerablus boşaltıldı. Cerablus’un sahipleri şimdi Cerablus’a yerleşmeye başladı. Gaziantep’te de Cerabluslu kardeşlerimden Cerablus’a dönmek isteyenlere her türlü yardımı vereceğiz. Artık herkes yerini bilecek. Özgür Suriye Ordusu’na her türlü desteği verdik ve onlar da gerekli operasyonu yaptı” dedi.

15 Temmuz günü yaşanan darbe girişimine yönelik açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu: “Buradan sesleniyorum. Devletin tüm kurumlarında olanlara sesleniyorum. Eğer Pensilvanya’daki bu şarlatanın peşinden gidenleriniz varsa artık buradan kopun. Kopmadıysanız, milletimize sesleniyorum. Bu şarlatanın peşinden gidenleri bilenleriniz varsa bunları karakollarıma, savcılıklarımıza bildirin ve gereğini yapalım. Bunlarla beraber yürümeyeceğiz. Çünkü bunlar vatanımıza, Silahlı Kuvvetler’imize, emniyet teşkilatımıza ihanet ettiler”

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Doktorya

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.